Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii 16 Puchar Polski dla Legii Warszawa, Śląsk ograł Legię, Legia wygrała dwumecz.
formats

16 Puchar Polski dla Legii Warszawa, Śląsk ograł Legię, Legia wygrała dwumecz.

Published on 11 maja 2013

Legia jest niesamowita. Magia Łazienkowskiej 3 i emocje na trybunach często tłumią walkę na boisku. Tak było w przypadku drugiego meczu Legii i Śląska Wrocław. Legia w pierwszym meczu gładko pokonała Śląsk, 0:2 było świetną zaliczką. Na dodatek afera z zamykaniem trybuny, o której pisałem wcześniej na Blogu o Legii, pozytywnie wpłynęła na kibiców, którzy ósmego maja tłumnie przybyli na stadion. Rekord frekwencji w tym sezonie zatem był na wyciągnięcie ręki. Wg licznika stadionowego 29 416 tysięcy kibiców. To było czuć.

Liczba kibiców na Pucharze Polski 2013To byłoby święto, gdyby nie fail Michała Żewłakowa, który w drugiej minucie strzelił samobója. Dla mnie tak naprawdę nic się nie stało. Śląsk wyszedł zmotywowany, dostał na samym początku prezent, więc uwierzył w remis, może w zwycięstwo i bardzo dobrze. Bo starał się, biegał, szalał ile się da. Niestety, jeśli w pierwszym i drugim meczu nie potrafi strzelić bramki, nie potrafi wykorzystać słabszej gry przeciwnika, to przegrywa Puchar, mimo , że wygrywa mecz.

Wśród bardziej doświadczonych kibiców na trybunach czuć było żal i wielkie negatywne emocje wywołane porażką 0:1. Nie każdy bawił się tego wieczoru. Mnie jednak wynik nie przeraził i do końca wierzyłem, że Legia w dwumeczu będzie lepsza. Tak się stało. Z tego cieszyłem się cały mecz, cały czas wierzyłem, śpiewałem, dopingowałem niezależnie od sytuacji.

Puchar Polski obroniony, to nasz 16 raz. To trzeci raz z rzędu Puchar Polski. To gra w Pucharze Europy, to wyjazdy w magiczne miejsca ze znajomymi za Legią, to zagraniczne kluby na Łazienkowskiej. Pięknie.

Dla mnie wystarczy. Dzięki Legioniści. Należą się Wam te medale i Puchar jak najbardziej. Puchar jest Nasz!

Po zeszłorocznym fuckupie z oddaniem Śląskowi Mistrza Polski nie wierzę w to, co może być, lecz cieszę się z tego co mam. Lech Poznań trzaska na ligowym podwórku rywali jak doświadczony fighter. Legia ledwo potrafi wpakować zwycięską bramkę. Czasem ma przebłyski jak w meczu z Jagiellonią Białystok, gdzie wygrała 0:3. Nie jest na fali to widać słychać i czuć. Nie wiem jak to będzie, ale nie wygląda mi na Mistrza Polski. Ma przed sobą jedynie parę meczów, jest tak blisko ale tak daleko jeszcze.

Wracając do Pucharu Polski. Niech Ci co mieli być plują sobie w brodę. A Ci, co uważają, że Legia zagrała słabo niech przyjdą na stadion i poczują moc. Doping najwyższej klasy, wysokich lotów zgranie ze wszystkimi trybunami. Kartoniada na trzy trybuny wyszła całkiem równo:

Oprawa Kartoniada Legii Puchar Polski 2013

Fot. Piotr Kucza znalezione na FanPage Ekstraklasa.net

Tutaj YouTube z tą oprawą:

Nie była może, jeśli chodzi o warstwę prezentacji, w stylu „miód i palce lizać”, bo graficznie dałbym ocenę – 4. Ale i tak robi wrażenie, ponieważ jest pierwszym takim przedsięwzięciem na Legii, oraz na stadionach w Polsce. Legia wyznacza trend oraz podnosi poprzeczkę dla każdego ruchu kibicowskiego. Tworzy historię nie tylko na boisku ale i na trybunach, nie można się z tym nie zgodzić. Pokazuje to również poprzednia świetna oprawa w Krakowie, czyli portójna kartoniada na Legii, o której pisałem na Blogu. Wiele osób mówi, że mecz był żenujący. Trudno może i taki był. By go opisać musiałem odczekać chwil kilka, zarówno z uwagi na stan euforii, jak  i alkoholu w moim organizmie. Po drodze wyszła afera z Ljuboją odsuniętym od drużyny, jak i Radovićem, który za ten sam występek zapłacił solidną karę. Ale kiedy emocje już opadły mogłem na trzeźwo podejść do tego tematu.

Dziś wiem, że Legioniści byli w szoku, byli gorsi, to Śląsk chciał i starał się i mu wychodziło. Ale presja dwunastego zawodnika oraz moc jaką kibice wydobyli tego dnia przeważyła i wystarczyła do zdobycia Pucharu. Ten Puchar jest nasz, ten Puchar do Nas należy!

Kibice Legii tak jak to było zapowiadane mieli jeszcze jedną oprawę, przeźroczystą:

Druga oprawa w Pucharze Polski 2013 Legii Warszawa na Żylecie

Znalezione na FB Legionisci.com

Okraszona racami stroboskopowymi prezentowała się ciekawie. Wszystko w porządku, tyle, że tego dnia hasło widniejące na oprawie: „Niepokonane Miasto, Niepokonany Klub” akurat nie było trafione. Obie oprawy, oraz „Marszałek Dąbrowskiego” na tym YouTubie:

Kibice WKS Śląsk Wrocław przyjechali na Łazienkowską w liczbie ok. 500 kibiców i zajęli, jak to zwykle bywa, górną część trybuny. Chyba nie wierzyli, że ich zespół jest w stanie zwyciężyć. Szkoda, bo pomogli by Legii w jeszcze lepszej frekwencji. Mimo to przygotowali ze swojej strony oprawę:

Oprawa Śląska Wrocław Na Legii w Pucharze Polski 2013r

fot. by: Nipild dla MojaLegia.pl

Fajnie, bo w meczu zaprezentowano trzy oprawy. Dodatkowo Ślązacy przywieźli trochę rac, które szybko poleciały w trybuny. Część osób napisała, że źle się zachowali, ale z tego co pamiętam to do niedawna Legioniści zachowywali się w ten sam sposób, zatem nic strasznego się nie wydarzyło. Oczywiście kara za takie zachowanie została już nałożona. 7 miesięcy bez wyjazdów, to dużo, ale i sprawiedliwie. Dopóki race nie będą odpalane za zgodą, oraz przez odpowiednie i odpowiedzialne osoby, dopóty będą niechciane i uważane za zagrożenie. Poniżej kilka fotek:

Race z oprawą Śląska Wrocław Puchar Polski 2013

fot. Nipild dla MojaLegia.pl

Race są naprawdę fajne, nie można psuć jednak takiego widowiska i rzucać ich na murawę, a w szczególności w trybuny. Zamiast dopingować swój zespół, pokazać się kibicowsko, odpalić race, często ludzie nie wytrzymują, nerwy i złość powodują frustrację i zostaje wyłącznie destrukcja:

Race kibiców WKS Śląsk Wrocław na murawie przy Pepsi Arena

fot. Nipild dla MojaLegia.pl

Mecz przegrany, dwumecz wygrany. Kibice Legii powinni być zadowoleni z tego, przyszło sporo osób na trybunę VIP, gdzie często bywają pustki. Dodatkowo na bocznych sektorach trybuny zachodniej było „pełno”:

Trybuna VIP na Legii Warszawa

fot. Nipild dla MojaLegia.pl

To oni tak naprawdę widzieli inaugurację, wręczenie medali, oraz mogli robić najlepsze fotki drużyny cieszącej się ze zwycięstwa:

Konfetti Puchar Polski 2013 widok z trybuny wschodniej

fot. Nipild dla MojaLegia.pl

a tak wyglądała drużyna z drugiej strony:

Legia Warszawa Puchar Polski 2013 konfetti

fot. Wojciech Dworzyński więcej fotek na Legia.com.pl

Cudnie! Legia zachowała trofeum, które trafiło do gabloty Legii Warszawa, można teraz wybrać się na Legię i zobaczyć Puchar Polski w muzeum.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

Dodaj komentarz