Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii 4 runda eliminacji do Ligi Mistrzów 2016 czyli Legia – Dundlak
formats

4 runda eliminacji do Ligi Mistrzów 2016 czyli Legia – Dundlak

Published on 20 sierpnia 2016

Wszystko wygląda na to, że historyczny awans polskiego zespołu do Ligi Mistrzów jest w zasięgu Legii Warszawa. Czekamy 21 lat. Zawsze coś stało na przeszkodzie, coś się działo. W warszawskim zespole wszystko inne nie liczy się. Tak to wygląda po wywiadzie z prezesem klubu Bogusławem Leśnodorskim, oraz trenerem Besnikiem Hasim. Tak to wygląda również na boisku. Przegrany Super Puchar, przegrany mecz 1/16 o Puchar Polski. Mierne wyniki w Lotto Ekstraklasie. Rozmowy o sprzedaży najlepszego strzelca z zeszłego sezonu Nemanji Nikolića, oraz stopera Michała Pazdana. Pomocnik Guilherme Costa Marques oraz obrońca Bartłomiej Bereszyński mają kontuzję. Odeszło sporo podstawowych zawodników, przyszli nowi. Nie jest łatwo, bo zespół wciąż się zmienia.

Dla kibiców Legii wygląda to bardzo słabo, ostatnio byliśmy przyzwyczajeni, że nasz ukochany zespół grał w Pucharze Polski, w Europie i w Ekstraklasie. Może nie zawsze dominowaliśmy, ale wszędzie było nas pełno. W tej chwili Mistrz Polski jest na 10 miejscu. Rywale przyjeżdżają na Łazienkowską co najmniej zremisować, a u siebie za wszelką cenę chcą wygrać. Nikt się nie boi Legii Warszawa bo wystarczy ją zabiegać i zdominować by się pogubiła, by przestała grać w piłkę i oddała pole gry przeciwnikowi.

4 runda eliminacji do Ligi Mistrzów to rozstawiona Legia i szczęśliwe losowanie:

Losowanie-4-rundy-eliminacji-do-Ligi-Mistrzów-2016-Legia-Warszawa

Legioniści polecieli do Irlandii grać na przepięknym stadionie z Dundalk F.C. Co to za klub? Wg. rankingu UEFA, jakiś z 350 miejsca:

Ranking-Uefa-2016-Dundalk-FC

Legia za to wyżej rozstawiona bo aż na 84 miejscu:

Ranking-UEFA-Legia-Warszawa-Sierpień-2016

Jak zwykle pojawiło się wielu komentatorów piłki nożnej, szczególnie nie związanych z Legią. Większość wyśmiewała się z zespołu z Warszawy i po cichu liczyła na porażkę, by wyśmiewać się dalej. Polak, Polakowi wilkiem… Mówiono, że takiego losowania nie można przegrać, że przeciwnik najłatwiejszy od lat, że są to półamatorzy. Możliwe, ale są to Mistrzowie Irlandii, którzy wg. przygotowanej przez Legia.com ikonografiki nie wyglądają aż tak słabo:

Porównanie-Legia-Dundalk

Powiedziałbym, że widzę podobieństwa. Dla Dundalk sam awans do czwartej rundy był wielkim osiągnięciem, ale dla polskiego zespołu to również spore osiągnięcie. Będzie jeszcze większe jak awansujemy do Ligi Mistrzów bo pierwszy krok już wykonany.

0:2 w pierwszym meczu, to wspaniała zaliczka dla Legii. Po pierwszej połowie, która była chyba jednym z najgorszych 45 minut jakie ostatnio oglądałem, nie spodziewałem się takiego wyniku na koniec spotkania. Rzut karny wykorzystany przez Nikolića, oraz w 93 minucie fajny gol sam na sam Pirjovića, dały trochę swobody przed drugim spotkaniem.

Chyba nikt z tych niedowiarków nie wierzy, że Legii Warszawa nie uda się przejść do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Spotkanie przy Łazienkowskiej będzie spektakularne ze strony kibicowskiej. Czuję ten doping, te nerwy, te gwizdy, to napięcie wyczuwalne na trybunach. Widzę ten szok piłkarzy z Irlandii, którzy będą stłamszeni rykiem Żylety i mam nadzieję, że kibiców Dundlak przyjedzie jak najwięcej, by zobaczyli jak wygląda doping na najwyższym poziomie europejskim. Czuję, że będzie to najgłośniejsze spotkanie przy Łazienkowskiej i nikt, kto tego dnia pojawi się na stadionie nie zawiedzie się.

Pięknie będzie słuchać hymnu Ligi Mistrzów i śpiewać na żywo „kaszanka”! Cudownie, będzie spędzić ten czas ze znajomymi, którzy od tylu lat przychodzą na Łazienkowską i czekają, mają wiarę, zaciskają zęby. Fajnie, że są to znajomi, z którymi znamy się wiele lat, ale są to również nowi znajomi, których poznaje się ze spotkania na spotkanie, sezonu, na sezon. Każdy legionista powinien być tego wieczoru na Łazienkowskiej. Będzie to historyczne spotkanie, historyczny mecz i historyczny awans!

Bilety na rewanżowe spotkanie przy Łazienkowskiej były sprzedawane jeszcze przed pierwszym meczem w Irlandii. Nie były tanie, na wschodnią i zachodnią po ok. 70 zł! Już po godzinie od uruchomienia sprzedaży otwartej było bardzo mało miejsc:

Bilety na 4 rundę eliminacji do ligi mistrzów godzina po otwarciu

Trzeba było więc szybko decydować się. Ci, którzy liczyli na porażkę Legii i puste trybuny mogą pluć sobie w brodę, bo biletów nie można już dostać. Oczywiście wierzę, że Legia awansuje i do Warszawy zawita Liga Mistrzów. Wtedy trzeba będzie jak najszybciej kupić karnet na rundę Ligi Mistrzów, bo może zdarzyć się tak, że będzie jeszcze większy problem z biletami.

4-runda-eliminacji-do-ligi-mistrzów-Legia-Warszawa-FC-Dundalk-2016

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

2 komentarze

 1. karol

  Tak to niestety wyglada.
  Ale bedzie kaszanka!
  A i bilety na LM po 15 eurakow macie? Pieknie:)

  • Wygląda mizernie, dostajemy wszędzie baty i od każdego. Nikt się nie boi Legii Warszawa, nie ma Wielkiej Legii. Jest za to chęć złojenia Mistrza Polski u siebie i na wyjeździe. Ja wiem, że Legia nie gra swoim nominalnym zespołem. Ale ten zespół nie grał jeszcze w warunkach ekstraklasy, gdzie jest „inna piłka”, czyli szacunek do zawodników.

   Bilety są po ok. 14€ lub 16$ 😀

Dodaj komentarz