Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Bilety na Puchar Polski 2016 Legia – Lech
formats

Bilety na Puchar Polski 2016 Legia – Lech

Published on 7 kwietnia 2016

To co się działo w dniu rozpoczęcia sprzedaży biletów na Puchar Polski 2016 jest niewyobrażalne i jest to wielki wstyd dla organizatora oraz serwisu sprzedającego bilety. Mecze półfinałowe rozegrały się odpowiednio na dzień i dwa przed sprzedażą biletów. Na kilku stronach typu LaczyNasPilka.pl czy PGENarodowy.pl była informacja, że będzie można zakupić bilet w serwisie KupBilet.pl 7 Kwietnia 2016. Nie było podanej godziny. Należało więc zaufać innym i odpowiednio wcześniej założyć konto, oraz czekać.

Od rana wraz ze znajomymi czatowaliśmy na start. Poszła informacja, że o 12 będzie można kupić bilety. Do tego czasu serwis KupBilet.pl nie umieścił nigdzie informacji, że taka sprzedaż będzie i o której się zacznie. Minutę, dwie przed dwunastą, serwis uruchomił możliwość zakupu biletów na Puchar Polski 2016 Legia Lech. W ciągu kilku minut około 3-5, serwery przestały odpowiadać. Zmasowany atak internautów uniemożliwił nie tylko logowanie, ale również wejście na stronę. Cały serwis padł, padły serwery, ludzi krew zalewała.

Po mojej stronie wyglądało to tak:

KupBilet-padły-serwery-strona-nie-działa-Puchar-Polski-2016-Legia-Lech

W żaden sposób nie byłem w stanie się zalogować. Nic nie działało. Dopiero po około 40 minutach, czyli 12:40 serwis KupBilet zlikwidował całkowicie opcję zakupu biletu na Puchar Polski 2016 i od tego momentu sam serwis zaczął jakoś działać. Co ciekawe inni w tym momencie mieli gdzieś tam w zawieszeniu czasoprzestrzeni podstrony wczytujące złożone zamówienie. Po około 2 godzinach, czyli o godz. 14:00 wszystko „wróciło do normy”, a biletów brak.

Niektórym się jednak udało. Dzięki Marecki za zakup biletów! Dokonałeś rzeczy niemożliwej! Byłem na bieżąco jeśli chodzi o dokonanie zakupu, okazało się, że należało zalogować się wcześniej na konto i czekać, potem bardzo szybko wybierać bilety z sektorów bocznych, bo środkowe, mimo że powinny być dostępne o godzinie 12:02 były niedostępne i tylko 4 sektory miały po około 900 miejsc siedzących. Wyglądało to zatem tak, jakby w serwisie KupBilet było dostępnych jedynie 5tyś. biletów. Gdzie reszta biletów? Czy zainteresowanie było na tyle duże, że w 2 minuty ludzie wykupili większość dostępnych miejscówek? Na stronie LaczyNasPilka.pl jest info o biletach:

• 10 500 biletów – dystrybuowanych przez Legię Warszawa;
• 10 500 – dystrybuowanych przez Lecha Poznań;
• 6000 – przekazano uczestnikom, ich rodzicom, opiekunom i trenerom, a także partnerom i sponsorom turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, którzy 2 maja również rozgrywają finały na Stadionie Narodowym;
• 4800 – (po 300 biletów na województwo) dystrybuowanych poprzez odpowiednie Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej dla kibiców z lokalnych środowisk piłkarskich;
• 4000 – przeznaczono do sprzedaży w kategorii Biznes. Bilety wciąż są dostępne w ofercie.
• 2000 – dla sponsorów, partnerów i gości Polskiego Związku Piłki Nożnej;
• 8000 – sektory buforowe (wyłączone ze sprzedaży);
• 500 – miejsca przeznaczone na stanowiska dziennikarskie;
• pozostałe (ponad 10 000 biletów) przeznaczonych do otwartej sprzedaży poprzez portal Kupbilet.pl.

Wg. Wikipedii Na dwukondygnacyjnych trybunach znajduje się 58 500 miejsc. Po podliczeniu powyższych cyferek wyszło 46 300 zatem 12 200 biletów pozostało do sprzedaży otwartej. Idąc dalej, wychodzi na to, że w około 3 minuty zostało zakupionych około 8 000 biletów…

Jeśli to prawda to jestem w szoku, że to się ludziom udało. Marecki kombinował bilety przez 80 minut bo tyle faktycznie trwało wybranie biletów, złożenie zamówienia, oczekiwanie na potwierdzenie i opłata. Dalej nie jestem pewien czy to prawda, ale wierzę, że wszystko jest w porządku.

Bilety na taki mecz były w śmiesznie niskiej cenie:

kategorie-i-ceny-biletów-Puchar-Polski-2016-Legia-Lech

Może na mecz Zagłębia Lubin z Zawiszą Bydgoszcz w 2014 takie ceny były nawet odstraszające, ale Legia Lech w Pucharze Polski to spodziewałbym się co najmniej 50 zł. Trzeba się zastanowić następnym razem nad wysokością biletów, która mogłaby być barierą dla wielu kibiców, którzy nie bardzo interesują się na co dzień Ekstraklasą a tym bardziej Pucharem Polski. Może wtedy nie byłoby takiego cyrku, że po dwóch godzinach od sprzedaży biletów jest brak wolnych miejsc:

Bilety-na-Puchar-Polski-2016-Legia-Lech-brak-wolnych-miejsc

Dla tych co nie mieli tyle szczęścia pozostały układy klubowe. 10 500 wejściówek dla kibiców Legii Warszawa rozejdzie się zapewne równie szybko i trzeba będzie rozpychać się łokciami i odzywać się do znajomych znajomych by może jakiś bilecik sobie załatwić. Bez układów będzie ciężko.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

2 komentarze

  1. Kibice uczęszczający na mecze przy Łazienkowskiej zostali odpowiednio docenieni przez klub i mogli spokojnie zakupić bilet. Osoby, które chodzą na Legię od święta faktycznie mogły mieć problem ale to juz ich problem… Ostatnie 400 biletów trafiło do kas Legii i można je było zakupić w piątek 22 kwietnia od godziny 8 rano. Już o 6 widać było pierwsze osoby stojące w kolejce, o 8 tych osób było już ponad setka. Nie było wiec tak tragicznie jak z butami K.West’a i nikt nie podjął się nocowania 😉 Podsumowując, kto bardzo chciał być na Finale to bilet zdobył z mniejszym lub większym poświęceniem.

Dodaj komentarz