Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Coraz większe nerwy przez Was Legio Warszawa!
formats

Coraz większe nerwy przez Was Legio Warszawa!

Published on 30 kwietnia 2013

Każdy na swój sposób przeżywa to, co się ostatnio dzieje z Legią Warszawa, oraz to, co piłkarze wyprawiają na boisku. Brakuje często słów by opisać frustracje. Najczęściej jednak są to smutek, zniechęcenie, przygnębienie, żal, uraz, złość, obawa, gniew, wzburzenie, irytacja, rozdrażnienie, zdenerwowanie, niepokój, podenerwowanie. Co dziwne, bo według niektórych Polska Liga nie wywołuje emocji, jest nudna, nic się nie dzieje. A jednak dla wielu jest inaczej.

Im bliżej końca rozgrywek Ekstraklasy, tym emocje są większe. Po zeszłym roku, czyli fatalnej wpadce Legii, nie nastawiam się na Mistrza Polski, nie wierzę i dopóki Legia nie zdobędzie Mistrza, nie będę się cieszył. Bardzo zawiodłem się poprzednim razem. Brak mi wiary. Tym bardziej nie będę opisywał jaka to ona wspaniała i najlepsza.

Kolejny mecz i kolejny zawód, smak zwycięstwa coraz bardziej oddala się. Wracają analogie z poprzedniego sezonu. Gdzie wielka Legia, klub z wielkimi aspiracjami, oddała Mistrza Polski klubowi, któremu korona spadła pod nogi. Jeśli Legioniści przegrają, Polska na wiele lat będzie miała z kogo szydzić i chyba słusznie. To nie będzie Legia tylko Legła.

Legia Warszawa coraz bardziej zaskakuje. Nowy prezes, nowe ruchy w organizacji. Ciekawe transfery oraz wypożyczenia. Od samego początku sezonu tylko trzy razy (4,5,6 kolejka) Legia była na drugim miejscu w Tabeli Ekstraklasy. Są zwycięstwa po karnych, po błędach sędziów, ale również i fatalne remisy z zespołami, które powinny być zmasakrowane. Myślę, że jeśli Legia spadnie na drugie miejsce to już nie powstanie i przegra. Mamy mocny zespół za plecami, który nie czeka na potknięcie się Legii, tylko zbiera punkty. To samo powinna robić Legia, kolekcjonować zwycięstwa.

Zostało siedem kolejek, miesiąc ostatnich rozgrywek. To dużo i mało, to krótko, ale jeszcze tak długo i tak wiele się zadzieje. Już dziś prezes Legii powinien kupić zawodnikom takie piłkarzyki:

Piłkarzyki Afrika Kicker

To powinna być nagroda dla Legionistów za przegrany sezon

Bo jeśli nie zdobędą mistrza to będą nadawali się wyłącznie do gry w takie piłkarzyki:

Afrika Kicker piłkarzyki do treningu

więcej fotek i informacji o Afrika Kicker na afrika-kicker.de

Został jeszcze Puchar Polski. To kolejny mocno stresujący temat, bo będziemy go rozgrywali z zespołem, który jest do pokonania, ale w grze o stawkę Śląsk Wrocław nie odstawia nogi.

Przykładem jest mecz Legii ze Śląskiem o Super Puchar Polski, rozgrywany u siebie na Łazienkowskiej w 2012r. Był jeden mecz, z zespołem słabszym, na którego spadł Mistrz Polski. Wystarczyło udowodnić, że jest się lepszym. Niestety fatalna gra Legionistów (1:1) doprowadziła do karnych, w których Marek Saganowski i Miroslav Radović przestrzelili. w 2013 roku możemy obronić Puchar Polski. Trzeci raz z rzędu, byłoby pięknie. Ale są to marzenia.

Czy jednak Legia będzie lepsza w dwumeczu od Śląska? Dziś nie jestem taki pewien. To, że Śląsk przegrał ostatni mecz z Zagłębiem Lubin 0:4 nie oznacza, że od tak sobie podejdzie do najważniejszego meczu w sezonie.

Optymistycznie – możemy mieć potrójną koronę. Pesymistycznie, możemy przegrać wszystko i stać się Ległą i być „sto lat za murzynami”.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

Dodaj komentarz