Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Derby Warszawy 2013 czyli Polonia – Legia na Konwiktorskiej
formats

Derby Warszawy 2013 czyli Polonia – Legia na Konwiktorskiej

Published on 3 kwietnia 2013

Nie sposób przejść obok i nie opisać jednego z ważniejszych meczów Legii Warszawa, czyli Derbów Warszawy. Mamy derby na jakie sobie zasłużyliśmy, tak w skrócie bym to ujął. Nieważne, że spod wąsa część osób szemra sobie jaka Polonia? Nie ma Polonii, to Grodzisk, czy DyskoPolo. To nie jest tak. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że skądkolwiek piłkarze Polonii  by nie pochodzili są oni wrogiem numer jeden w Warszawie, a bez nich nie było by czegoś takiego jak Derbów Stolicy.

Oczywiście wzorem zagranicznych lig, każdy chciałby mieć piękny stadion, ultra mocny zespół i zawsze piękne widowisko, którym cały kraj żyje. A tak, mamy to co mamy i powinniśmy się cieszyć, a nie obrażać lub wywyższać. Może w przyszłości tak będzie, może nie. Ja bym chciał, by co roku odbywały się Derby Warszawy, bo emocje są naprawdę potężne.

Kibice Legii nie wykorzystali żadnych biletów z puli im przysługujących. Wielka szkoda, bo znów sławetna przyśpiewka Legionistów „Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra…” nie potwierdzała tych słów. Naprawdę żałuję, bo taka grupa Legionistów pokazała by Polonistom co to jest śpiewanie i kibicowanie swojej drużynie. Ostatnio, kiedy Poloniści zawitali na Łazienkowską zostawili nam niesmak w gębach pokazując, że można wyjść spod kamienia, zrzucić się na parę szmatek i zaprezentować się na wyjeździe na Derbach.

Oprawa Polonii na Łazienkowskiej Derby 2012r

Oczywiście Legioniści wielokrotnie pokazywali, że mają moc nie tylko w gardłach ale i w przygotowaniu opraw. Bardzo często z wielkim rozmachem tworzą ciekawe widowisko:

Mimo to, to Polonia w marcowych derbach odznaczyła się mocniej, skupiając na sobie większą uwagę. Głośno było głównie za sprawą przepychanek na trybunie Kamiennej, a nie jakiejś efektownej oprawy czy pięknego nakręcającego piłkarzy dopingu. Dużo osób mówiło, że stało się to za sprawą zerwania flagi „precz z komuną”. Czytałem również, że kilku Polonistów z rasistowskimi emblematami wznosiła nacjonalistyczne hasła. Zaczęła się szarpanina o szaliki, które miały przekreślone swastyki i to nie spodobało się pozostałej gawiedzi. Jak było? W sumie kogo to obchodzi? Wiedzą Ci co się szturchali.

Tak wyglądała trybuna Kamienna:

Trybuna Kamienna na Polonii przy ul. Konwiktorskiej

Tak wyglądali kibice Polonii, którzy jeszcze wierzyli w wygraną swojej drużyny:

Derby Warszawy 2013 kibice Polonii

Czasem tak bywa, że jak się przegrywa to emocje biorą nad nami górę. Szczególnie na swoim boisku, kiedy przeciwnik nie wygrał od siedmiu lat. Tak, tak. Legia nie wygrała na Konwiktorskiej od 7 lat.

Poloniści przygotowali się do Derbów jak tylko mogli. Wyszła z tego prosta i nieskomplikowana oprawa niby to fanatyków, niby zwykłych kibiców, która brzmiała: Legionistą może być każdy takich jest wielu bycie Polonistą wymaga charakteru:

Oprawa Polonii na Derbach Warszawy 2013

Jak widać trzeba mieć naprawdę charakter, by być kibicem Polonii i zamiast dopingować naparzać się na wzajem:

Derby Warszawy 2013 Poloniści walka

W sumie to i tak  było im wszystko jedno czy ich klub wygra derby czy nie. Mogli się poszturchać. Klub Polonia Warszawa nie wiadomo jakim cudem jeszcze się trzyma, czemu piłkarze nie mając wynagrodzeń grają w piłkę? Te dziwne ich wewnętrzne problemy stawiają ich w trudnej sytuacji. Szkoda by było, by spadli do niższej ligi i nie było za rok Derbów. Szkoda. Nie widzieli byśmy kordonów Stewardów latających z tarczami ochronnymi, śmiesznego spektaklu na boisku oraz na trybunach.

Derby Warszawy 2013 Stewardzi z odsieczą

Warszawskie derby 2013r. wygrała w końcu Legia Warszawa 1:2. Ci co opisują mecz i mówią, że Polonia świetnie grała, była lepsza od Legii chyba mięli zaparowane okulary. Piękne wjazdy i dośrodkowania oraz niestety niecelne strzały Legionistów moim zdaniem ukazywały coś innego. Jeśli ktoś nie widział meczu poniżej mały skrót z tego meczu:

Wygrana Legii na Konwiktorskiej bardzo cieszy, przed nami kolejne mecze i wielkie odliczanie. Zostało jeszcze 10 kolejek.

Do tego tematu pozwoliłem sobie dołączyć parę memów zgarniętych z netu, które poniekąd wpisują się w tematykę zarówno Derbów jak i Polonii, miłego oglądania:

Derby Warszawy? Jakie Derby?

Derby Warszawy 2013 płacz

Polonia Warszawa klub który szantażuje piłkarzy

Polonia Warszawa z palcem w dupie

Pogromcy mitów nie ma Polonii w Warszawie

Nie ma Polonii ani KSP w Warszawie

Polonia Konfident

Kibice Polonii Warszawa

Polonia Warszawa sukcesu nie da się kupić

Polonia Warszawa Katowice

Polonia Warszawa GKS Katowice

Polonia Warszawa rzuty karne

No i na koniec jeszcze śmieszna anegdotka polecam:

Tatuaż dobrego Polonisty

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

Dodaj komentarz