Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Drabinka Pucharu Polski 2014/2015
formats

Drabinka Pucharu Polski 2014/2015

Published on 18 sierpnia 2014

14 sierpnia 2014 roku rozlosowano na płycie Stadionu Narodowego „drabinkę Pucharu Polski w sezonie 2014/2015„. Tym samym poznaliśmy pary 1/16 finału Pucharu Polski.  Legia Warszawa trafiła na Miedź Legnica.

Kibice i Klub z Legnicy ucieszyli się, że będą mogli zagrać z aktualnym Mistrzem Polski. To walka o prestiż i o historię klubu. Podchodzą do Legii z szacunkiem ale chcą oczywiście zrobić warszawiakom niespodziankę. W zeszłym sezonie wspaniale poradzili sobie z Lechem Poznań 2:0, w meczu 1/8 finału Pucharu Polski i tym samym zagrali z Arką Gdynia w ćwierćfinale Pucharu. Na tyle starczyło im sił.

Aktualna drabinka Pucharu Polski 2014/2015 wygląda tak:

Drabinka Puchar Polski 1/4 finału 2014 - 2015

kliknij by powiększyć drabinkę Pucharu Polski 2014 2015

Można również zobaczyć to na stronie: pzpn.pl/rozgrywki-klubowe/puchar-polski/drabinka-pucharu-polski-2013-2014

Od sezonu 2013/2014 każdy mecz finałowy Pucharu Polski rozgrywany jest na Stadionie Narodowym w Warszawie dlatego czekam na finał, w którym Legioniści zagrają z dowolną drużyną. Żałuję, że w zeszłym sezonie Trener Henning Berg pofolgował sobie wystawiając skład, który nie poradził sobie w Pucharze Polski i odpadł wcześniej niż Miedź Legnica.

Miedź Legnica grała fajną piłkę, dla nich było to święto i świetny mecz z Mistrzem Polski. Stadion wypełniony no i ciekawy wynik dla Legii. Pogoń Szczecin wygrywała przez 10 minut w meczu, potem przez cały mecz fajnie się broniła. Legioniści jednak dużo więcej biegali, grali piłką i tylko czekaliśmy na kolejne bramki. Niestety przyszły one dopiero w doliczonym czasie.

Dla mnie jest to w sumie obojętne z kim Legia będzie grać w Pucharze Polski. Legioniści powinni dojść do finału i zmiażdżyć przeciwnika pokazując klasę! Bo… Puchar jest nasz!!!

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

4 komentarze

  1. karolek

    Fajnie by było gdyby Puchar był nasz lalalalalalalala, ale moze być cieżko…

  2. Szkoda, że juz w kolejnej rundzie trafimy na Pogoń Szczecin. Szkoda, bo Pogoń jest mocnym zespołem, podobnie jak w zeszłym sezonie. W związku z grą Legii w europejskich pucharach (inaczej być nie może), wydaje się, że na PP, trenejro Berg wystawi jednak słabszy zespół, czyli jeden z tych który miał problemy w dwóch pierwszych kolejkach Ekstraklasy… chociaż… wszystko zależy od terminarza. Co chce powiedzieć – 1/8 finału będzie zapewne cięższa od kolejnych rund, a Pogoni nie można lekceważyć. Puchar musi wrócić do swego właściciela.

    • Tak to prawda. Nie ma co lekceważyć Pogoni ale i całych rozgrywek Pucharu Polski. Tu nie ma dwumeczów. Tutaj liczy się to jedno spotkanie. Rozumiem, że Liga Europejska jest ważna, że Ekstraklasa ważniejsza. Rozgrywki w Pucharze na tym etapie są bardzo ważne szczególnie dla zespołu, który wcześniej zdobywał trofeum pucharowe trzy razy z rzędu no i jest również Mistrzem Polski.
      No i przydałoby się w tym sezonie zdobyć potrójną koronę i wejść do LM 🙂

Dodaj komentarz