Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Faza Finałowa Legia nie gotowa!
formats

Faza Finałowa Legia nie gotowa!

Published on 4 maja 2017

Strasznie ogląda się spotkania Legii Warszawa w końcówce sezonu. Mecz z Koroną Kielce, męczarnia, bezbramkowy remis, walka z wiatrakami. Mistrz Polski zmęczony po całym sezonie, po wszystkich zmianach wewnętrznych, po odejściach super snajperów nie potrafi sobie poradzić z presją i klubem ze środka tabeli. Zamiast wygrać u siebie na stadionie i objąć prowadzenie w tabeli Ekstraklasy remisuje na własnym podwórku. Każdy zespół, który przyjeżdża na Łazienkowską chce urwać Legii punkty. Niestety bardzo często tak jest. Nie ma twierdzy Warszawa, nikt do stolicy nie przyjeżdża obawiając się o wynik, tylko chce zrobić niespodziankę i utrzeć nosa Legionistom.

Wygląda to fatalnie, Legia jest rozpracowana przez wszystkich, jest przewidywalna, gra podobnie, do pola karnego przeciwnika a tam nie umie nic zrobić. Nie podejmuje strzałów spoza pola karnego, stara się grać kombinacyjnie, na jedno podanie, tak jakby naoglądała się Ligi Mistrzów lub grała na konsoli. Niestety rzeczywistość jest brutalna, podania nie wychodzą, piłkarze nie wybiegają tak szybko jak powinni, tam gdzie powinni, przesuwa się cały zespół, chce bronić cały zespół i cały zespół atakować.

To nie wychodzi, nie ma wyrachowania, nie ma polotu, nie ma błysku, innowacji, jest wciąż to samo, tak samo, jest średnio. Nie widzę Mistrza Polski, chyba, że przypadkowego, widzę walkę i walenie głową w mur.

Spotkanie Cracovia – Legia. Rzut karny i Legia pierwsza połowa 1:1, Legia zamiast panować i dominować leci za wynikiem by utrzymać remis.

Spotkanie Legia – Wisła. Rzut karny i znów Legia zamiast zwyciężać goni wynik. Mecz kończy się remisem.

Porażka, bo remis dla kibiców Legii Warszawa to porażka. Na trybunach słychać przyśpiewkę „Nie poddawaj się, ukochana ma…” Czyli hit sezonu 2016/17 w którym to Legioniści nie błyszczeli w Ekstraklasie. Może okazać się, że Legioniści w tym roku nie powąchają nawet Ligi Europejskiej. Oczywiście wierzę, że tak nie będzie, jest jeszcze szansa na Mistrza Polski, ale czy z tą grą która miała miejsce jest to możliwe? Wydaje mi się, że coraz bardziej są to matematyczne szanse.

Lka-Legionisty

źródło Legia.net

Spadliśmy na trzecie miejsce ze stratą trzech punktów do Jagiellonii oraz jednego punktu do Lecha. Tyle samo punktów co Legia 30 ma Lechia Gdańsk. Jest jeszcze sześć spotkań i wiele się może zmienić. Sporo osób mówi, że Legia jest silna na papierze, ma klasowych zawodników, ale nie widać tego na boisku. My Legioniści wierzymy i chcemy powtórki z zeszłego roku, chcemy przybliżenia się do czołówki w klasyfikacji Mistrzów Polski:

Klasyfikacja Mistrzów Polski stan na maj 2016

źródło Wikipedia

Ale przede wszystkim interesuje nas feta pod Kolumną, czyli obrona Mistrza Polski, bo chcemy poczuć się dumnie i podsumować sezon 2016/17 kolejnym sukcesem na miarę Wielkiego Klubu do jakiego pretenduje Legia Warszawa.

Faza-Finałowa-Legia-nie-gotowa

źródło Legionisci.com

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

Dodaj komentarz