Facebook Gplus RSS
Home Frekwencja kibiców Legii Warszawa

Frekwencja kibiców Legii Warszawa

Kibice Legii w sezonie 2012/2013 byli znużeni i źli po ostatnim sezonie. Trudno się dziwić. Legioniści nie zdobyli Mistrza Polski w sezonie 2011/12. Na pewno wpłynęło to na część spotkań przy Łazienkowskiej, bo frekwencja była naprawdę słaba. Dodatkowo od Września 2012 roku stadion wyludniał się z uwagi na protest kibiców, o którym pisałem na blogu: Nie ma Legii bez Żylety.

Mimo to stadion Legii z meczu na mecz zapełniał się, a im bliżej końca rozgrywek tym liczba kibiców rosła, osiągając maksimum w ostatnim meczu. Również na innych stadionach, gdy przyjeżdżali Legioniści, frekwencja była bardzo wysoka. Motywacja do spotkań z Legionistami jest w Polsce naprawdę wysoka, jeśli chodzi o piłkarzy i sztab szkoleniowy, jak również ruchy kibicowskie co potwierdza mój artykuł Nienawiść do Legii nie zna granic. Legia zawsze i wszędzie prezentowała się dumnie pokazując naprawdę ciekawe widowiska na murawie i na trybunach – najciekawsza oprawa sezonu to animowana oprawa Legii w Krakowie.

Poniżej znajduje się tabela spotkań przy ulicy Łazienkowskiej. Najwięcej kibiców w sezonie 2012/2013 oczywiście było na ostatnim meczu, czyli finałowym Legia – Śląsk. 31000 kibiców to drugi wynik w tym sezonie. Tylko Lech Poznań zebrał większą widownie 40632 kibiców notabene w meczu z Legią Warszawa.

Frekwencja kibiców przy stadionie Legii Warszawa

Najsłabszy pod względem frekwencji mecz z Piastem Gliwice na Pepsi Arenie znalazł się aż na 70 miejscu z 240 rozegranych meczy w tym sezonie. Pełną listę można zobaczyć >>tutaj<< . Oczywiście Lech Poznań miał największą średnią frekwencję w sezonie 2012/13. Tak wygląda pierwsza piątka:

Średnia frekwencja na stadionach ekstraklasy 2012/13r

Legia Warszawa mocno przyciąga kibiców na wszystkie stadiony. W top 5 znalazła się dwa razy, w Poznaniu i w Krakowie, ale zarówno we Wrocławiu, jak i w Gdańsku była na drugim miejscu z bardzo wysokim wynikiem.

Wszystko wskazuje na to, że sezon 2013/14 będzie ciekawy, pełen emocji, oraz na na Legię będzie przychodziło coraz więcej kibiców…

 

Dodaj komentarz