Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Hanior pedał, Hanior cwel, czyli nowa legenda Legii Warszawa
formats

Hanior pedał, Hanior cwel, czyli nowa legenda Legii Warszawa

Published on 14 lipca 2013

Dla wielu kibiców Legii Warszawa piosenka „Hanior pedał, za koronę wszystkich sprzedał…” jest wulgarna, odnosi się do jakiś porachunków i mało kto o tym pisze i mówi. Jeśli mówi, to jak w dziecięcej zabawie „głuchy telefon”. Im więcej osób powtarza zasłyszaną informację tym ciekawsza jest jego ostateczna wersja. Bardziej barwna, nieprawdopodobna i mijająca się z rzeczywistością. Tak naprawdę kim jest słynny Hanior nie bardzo możemy się dowiedzieć. Wnikliwi i dociekliwi mogą przeszperać głębiej czeluście internetu, który część prawdy odkryje. Jak to naprawdę było i kto to jest, no i w ogóle o co chodzi spróbuję streścić poniżej.

Marek "Hanior" Hanna

znaleziono na Facebook

Bardzo zmyślny i sympatyczny opis z liryczną nutką sarkazmu powstał w serwisie NaZakazie.pl, gdzie autor wskazuje na to, iż sławetny Pan Hanior to nikt inny jak kolega kolegów z równie znanej i dobrze rozpoznawanej grupy Teddy Boys. Z tejże relacji możemy się dowiedzieć o osobach podróżujących między Holandią a Polską, przewożących nielegalne produkty. Ponoć właśnie jedną z nich był niejaki Hanior, który zaczął opowiadać o wszystkim policji, wsypując przy tym swoich najlepszych kolegów.

Wg. Gazety.pl – tak, tak, wiem – Gówno Prawda, a jednak. Wg. Gazety wszystko opiera się o zeznania Marka H. wcześniej karanego za rozboje i pobicie policjanta, który wpadł podczas przemytu narkotyków z Holandii w 2011r.

Sprawa jak widać jest stosunkowo młoda, ale ciągnie się cały czas. Stąd właśnie na stadionie często z gniazda lecą pozdrowienia do więzienia dla tych co uwikłani w całą sprawę zostali sprzedani i odsiadują swoją dolę. Stąd również pojawiła się trzecia zwrotka w piosence „Szkoła, praca, rodzina, dziewczyna…” o której pisałem na: Przyśpiewki Legionistów, pieśni, piosenki, hymn Legii  Na wielu meczach, nawet zagranicznych wyjazdach temat Haniora był i zapewne będzie przypominany nie raz:

Hanior Pedał - wyjazd do Lipawy Puchar Europy w 2012r

Hanior Pedał – wyjazd do Lipawy Puchar Europy w 2012r fot. JP85.pl

W grudniu 2012 roku powstał artykuł w serwisie NaSygnale.pl gdzie autor opisuje aresztowanie 42 osób w sprawie przemytu i handlu narkotykami na dużą skalę. Centralne Biuro Śledcze zatrzymało chuliganów grupy Teddy Boys 95, a w grę wchodzą znaczne ilości amfetaminy, kokainy, heroiny oraz oczywiście kilka ton marihuany. Główną osobą wymienianą w tym artykule jest Pan S. czy Piotr S. a nawet nieformalny lider pseudokibiców Legii Warszawa, który jest oskarżany w sprawie handlu amfetaminą.

Wygląda na to, że amfa na Legii sypała się ścieżkami, że każdy kibic miał skręta w kieszeni. Jakoś od wielu lat chodziłem na Żyletę i czasem ktoś coś tam zapalił, ale to przecież wszędzie na świecie tak się dzieje. Nawet w zeszłym miesiącu w teatrze Kwadrat w Warszawie w przerwie spektaklu w ubikacji poczułem woń tłustego blanta. Więc nie rozumiem tej całe afery.

Wracając do tematu. Naczelnik wydziału ds. przestępczości zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie potwierdził, że zarzuty wobec niejakiego Starucha oparto na zeznaniach świadka koronnego Marka H., ps. „Hanior”, handlarza narkotyków. Zatem wiemy na pewno, że Hanior Pedał za Koronę wszystkich sprzedał, Hanior stary Pedał…. nie wzięło się od Korony Kielce a świadka koronnego.

Historia Haniora, który by wyjść obronną ręką stał się świadkiem koronnym wsypując kolegów, nie jest pewnie jedyna na świecie. Ale dotyczy Legii Warszawa. Urosła już do miana Legendy nowego stadionu przy Łazienkowskiej, bo wiele osób na długo o tym nie zapomni i będzie wielokrotnie przypominać jeszcze o tym. Przykładem może być najbardziej charyzmatyczny gniazdowy – Staruch, który przecież został wmieszany w tą historię. Jak było naprawdę? tego nie wiem. Wielu z nas nie będzie wiedziało. Wiedzą o tym tylko Ci, którzy byli wtedy blisko siebie, którzy wierzyli i ufali sobie, ale nagle czar prysł.

Marek Hanior Hanna Uwaga Pedofil

fot. Nipild dla MojaLegia.pl DUŻA FOTA

W czerwcu 2013, skończył się dwuletni zakaz stadionowy Staruchowi i pewnie częściej będziemy słyszeć przyśpiewki i pohukiwania na temat Haniora. Preludium tego co może być, były mecze Deyna Cup, gdzie zamiast dopingować swój zespół nader często co innego wyrywało się Staruchowi.

Trzymam kciuki za Starucha, by nie wylewał wszystkich żali na Żylecie i prowadził zwarty i energiczny doping, który ma miażdżyć przeciwników. Wolę już jak rzuca butem w ludków, którzy nie śpiewają lub sromotnie opierdziela ich niż pohukuje więzienne tematy.

A Hanior? takie jego życie, chciał? Sprzedał. Teraz będzie musiał uciekać przez całe życie. Ciekawy jestem tylko jego opinii i jego punktu widzenia, bo nikt dotychczas nic o tym nie wspomniał.

Na koniec jeszcze jedno przemyślenie. W meczu z The New Saints rozegranego w II rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów wywieszone zostało płótno z twarzą Haniora. Rozumiem nienawiść do tego gościa. Rozumiem również, że często chce się każdymi możliwymi środkami informować, że jest ktoś taki, kto krzywdzi, kłamie i niszczy i bóg wie co jeszcze. Na miłość boską nie w ten sposób:

Hanior Pedał na meczu z The New Saints w eliminacjach do Ligi Mistrzów

fot. Hagi dla serwisu Legionisci.com

Jak to wygląda? Kibice Ultras dopingują swojemu zespołowi a pośrodku flag, transparentów jest twarz gościa. Pewnie herszt ich bandy, albo zasłużony w boju największy kozak. Może jakiś chłopak, który zginął niedawno, którego wszyscy na Legii znali i wielbili?. Takie mam wrażenia i tak mógłbym myśleć, gdybym nie znał realiów. Zatem na zagranicznych wyjazdach, gdzie ludzie nie znają polskiego,  moim zdaniem reklama Haniorowi nie należy się.

Sporo nowych informacji z tego co się dzieje na stadionie oraz kim był Hanior umieściłem w artykule: Echo “Haniora” nie milknie na Żylecie, do którego gorąco zapraszam.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

10 komentarzy

 1. TheNajdas

  Hanior nowym Pawłem Kaczorowskim na Legii.

 2. Rob14%

  Frajer zasluzyl na smierc

 3. Karolek

  Hanior, hanior pedal…

 4. z tekstu wynika, że stawiasz na równi amfe i palenie, a to przeciez dwie rożne rzeczy. zioło było jest i bedzie jarane, natomiast amfa to coś czego na trybunach być nie powinno. mieszanie Starucha w jakiekolwiek narkotyki to jedno wielkie nieporozumienie. dla mnie jest więźniem polityczym związanym z działaniami rządu tuska przed euro 2012. niestety o takich rzeczach treba mówić głośno, w ten lub inny sposób śpiewając o haniorze.

  • grawion

   wg. polskiego prawa stawiam prawidłowo oba narkotyki koło siebie, a z tym Tuskiem to pojechałeś niczym wprawny PISowiec.

   • pisowcem nie jestem, to że pis brał w obrone kiboli nie znaczy, że zaraz wszystkich kiboli trzeba utożsamiac z tą partią. kibice są niezależni politycznie i bezpartyjni, tylko że na kogoś głosować trzeba i w jakiś sposób w tym wypadku demokratyczny trzeba rząd tuska w koncu obalić. niestety, samo nie pojscie na wybory nic nie da, wiec głos oddac trzeba.

    • grawion

     Nie no wiesz, że u nas jest Pisownia, Tuskownia, Lewiczka i Gejlandia 🙂 na coś rzeczywiście trzeba zagłosować. Też jestem tego zdania, że lepiej zagłosować niż chmurzyć się niczym małe dziecko i krzyczeć, to wszystko wina Tuska 😀

Dodaj komentarz