Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Kartoniada Legii Warszawa, czyli animowana oprawa Legii w Krakowie
formats

Kartoniada Legii Warszawa, czyli animowana oprawa Legii w Krakowie

Published on 16 kwietnia 2013

Oprawa Legii Warszawa zaprezentowana na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana to ponoć najtrudniejsza, czy może najbardziej skomplikowana oprawa zaprezentowana w Polsce. Może i tak, może i nie. Na pewno wyglądała ciekawie i dała kolejny raz wszystkim do zrozumienia, że Legia nie liczy się wyłącznie na boisku, ale również na trybunach. To kibice dodają smaku każdemu spotkaniu czyniąc je prawdziwym spektaklem, poprzez doskonały doping okraszany nierzadko wspaniałymi oprawami.

Gdy zobaczyłem to, co Legioniści przygotowali w Krakowie, od razu pomyślałem sobie, że mogło to trwać nieco dłużej. Przygotowane na tą okazję specjalne kombinezony malarskie były świetnym białym tłem. Kartoniada zatem spokojnie mogła być powtórzona wielokrotnie, można było się zabawić w coraz szybszą zmianę grafiki, lub spokojne powtórzenia. Niestety. Po części opisywałem to wcześniej na blogu Wisła – Legia 13.04.13 pech Wisły oraz oprawy Legii i Wisły, gdzie zwróciłem uwagę, że za chwilę wpadnie ktoś na pomysł przedstawienia tej doskonałej przecież oprawy jako zapętlonego filmiku. Oczywiście w dobie powszechnych komputerów i masy programów graficznych, oraz stron z „memami” na efekty nie czeka się długo. Najciekawiej wygląda praca wrzucona na Kwejk.pl przez niejakiego Mlynarza:

Szkoda, że kamera, czy aparat, nie został osadzony na statywie, oraz wielkość tej animacji, gif’a, nie jest lepsza. Jednak o czymś takim myślałem. Poniżej trochę słabszy gif przedstawiający oprawę Legii Warszawa na stadionie przy ul. Reymonta 22:

oprawa Legii z Wisłą Kraków jako gif, animacja, gif legia

gif oprawy Legii zrobiony przez nieznaną mi osobę

Mam nadzieję, że następnym razem, kiedy kolejni fanatycy opraw będą projektowali w swoich umysłach ciekawe eventy, będą mięli na uwadze, że zabawa z kartoniadą może być dłuższa. Można wykorzystać wiernie oddanych kibiców do stworzenia jeszcze lepszego efektu. Przecież jeżeli za kolejnym razem nie uda się nikt nie będzie o tym wiedział. Będzie to traktowane tak,  jakby miało to właśnie tak, a nie inaczej wyglądać.

Do podumania w tym temacie podrzucam kilka filmików, które gorąco polecam przejrzeć. Są to działa zagranicznych fanatyków z Południowej Korei. Nie wiem czy można porównywać występ Legionstów do tego co robią Koreańczycy, ale pewne analogie rzucają mi  się w oczy… nazwa filmiku mówi sama za siebie Human LCD:

Tutaj nakręcone kamerką z ręki, cała trybuna wypełniona ludźmi tworzy wspaniały spektakl:
Na koniec jeszcze jeden filmik, już z kamerki na statywie, o wiele dłuższy, ale pokazujący co można ciekawego wykombinować z „żywego organizmu”. Oczywiście filmików jest masa, jeśli komuś mało to polecam odpalić YouTube i przeszukać temat. Jest tego naprawdę sporo:
 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

Dodaj komentarz