Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Legia – Sporting 1:0 czyli trzecie miejsce w tabeli Grupy F Liga Mistrzów 2016
formats

Legia – Sporting 1:0 czyli trzecie miejsce w tabeli Grupy F Liga Mistrzów 2016

Published on 16 grudnia 2016

Stulecie Legii Warszawa czyli rok 2016 to wspaniały czas dla kibica Legii Warszawa. Szalony sezon, trofea, cele. Wiele się działo, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych rzeczy. Malutki klub jeszcze nieznany na arenie europejskiej przeszedł przez eliminacje i doszedł do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Niesamowita sprawa. Cud nad Wisłą. Dla jednych szydera i nienawistne podżegania oraz czatowanie na potknięcie i internetowy hejt, dla innych cudowne chwile, piękne wspomnienia.

Legia Warszawa dostarczyła w 2016 roku wiele emocji tym co jej nienawidzą i tym co kochają. Nawet Ci, którzy dotąd z niewiadomych mi przyczyn nie interesowali się rodzimą piłką nożną skierowali swoje serca i umysły na zespół przy Łazienkowskiej. Legioniści mieli w 2016 roku swój czas, swoje okienko na świat.

Liga Mistrzów, zwieńczenie kilku ostatnich lat w Lidze Europy, w końcu się udała. Na początku mozolnie, wręcz panicznie. By na samym końcu z przytupem odebrać co swoje. Legia Warszawa – Sporting Lizbona 1:0 przy Łazienkowskiej. Ostatnie spotkanie w grupie. Mecz o pierwsze punkty, o honor, o przejście do 1/16 Ligi Europy.

Udało się! Piękne spotkanie, piękne pożegnanie z Ligą Mistrzów. Legia zdobywa magiczne cztery punkty i gra w Europie dalej:

grupa-f-liga-mistrzow-2016-legia-warszawa

Grupa F Liga Mistrzów 2016 grafika z PilkaNozna.pl

Remis z Realem Madryt 3:3 o którym pisałem na Legia – Real czyli galaktyczny remis oraz wygrana ze Sportingiem to piękny wynik. Wystarczy spojrzeć na podsumowanie punktów we wszystkich Grupach Ligi Mistrzów by zobaczyć jak to wspaniale wygląda!

Samo spotkanie również było ekscytujące, pełne napięcia i emocji. Jedynego gola strzelił Guilherme Costa Marques ale z obu stron były ciekawe akcje i strzały na bramkę. Rzuty wolne, spalone, czasem ofiarna obrona, wszystko to powodowało, że mecz nie był nudny mimo wyniku 1-0. Kibice w tym dniu na stadionie mieli ciekawy spektakl i sami również odpowiednio go okrasili bo poziom dopingu jak zawsze jest na bardzo wysokim poziomie. By wiedzieć o czym mówię, trzeba choć raz to przeżyć. Warto!

Bukmacherzy przed spotkaniem Legia – Sporting oczywiście nie dawali szans Legionistom:

legia-sporting-bukmacherzy-liga-mistrzow-2016

Grupa F Ligi Mistrzów w 2016 roku była naprawdę bardzo mocna dla Legii. Praktycznie nie mieliśmy szans na te trzecie miejsce, patrząc oczywiście na Ranking UEFA:

ranking-uefa-legia-grupa-f-ligi-mistrzow-i-polskie-zespoly-z-ekstraklasy-2016

Real na pierwszym miejscu, Borussia na siódmym, Sporting na 52. Legia na 81 a gdzieś daleko, Lech, Śląsk i pozostali. Różnica jest ogromna o czym już wiele razy pisałem. Mimo to walczyć trzeba zawsze bo dzięki temu, można zrobić niespodziankę i do takiej kategorii zaliczam trzecie miejsce w grupie F.

Na uwagę zasługuje zwycięski zespół, który w pełnej krasie przed gwizdkiem wyglądał tak:

legia-sporting-liga-mistrzow-2016-1-0

Legia przed meczem ze Sportingiem 1:0 Liga Mistrzów fot. Mishka dla Legionisci.com

Ci zawodnicy to już nie ci sami panowie co przed rozpoczęciem rozgrywek, to już fajna banda na boisku, która dobrze się rozumie i gra coraz lepiej.

Liga Mistrzów w 2016. W nagrodę za odważną walkę, za trud włożony na boisku, w lutym 2017 roku Legioniście spotkają się z Ajaxem Amsterdam w dwumeczu 1/16 Ligi Europy:

losowanie-par-1_16-ligi-europy-2017

Szkoda, że to Ajax a nie inny zespół, ale takie było losowanie. Wolałbym jakiś angielski mocny zespół i myślami byłem za Tottenhamem. Trudno. Ajax to również fajny team z fajnej półki, legendarny.

Legia Warszawa nie dominuje jeszcze na własnym podwórku. Zdarzają się niestety spotkania w których prowadzi 2:0 i lekceważy przeciwnika, który doprowadza do remisu. Tak nie powinno być. Jeszcze jest dużo pracy a dobre spotkania w Lidze Mistrzów nie powinny przekładać się na Ekstraklasę. Każde rozgrywki są inne, wszędzie trzeba walczyć i wszędzie dominować. Legia musi panować. Finansowo jest już ciekawie, ale coraz częściej kiedy przychodzi okienko transferowe odchodzą zawodnicy, którzy decydowali o szkielecie drużyny. Odchodząc osłabiają Legię i nie wygląda to później dobrze. Tak pewnie będzie coraz częściej… Oby to wszystko jednak szło w dobrą stronę.

champions-legia-fot-wojciech-dworzynsk-legia-sporting-2016i

Champions Legia 2016 fot. Wojciech Dworzyński dla Legia.com.pl

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

Dodaj komentarz