Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Liga Europy zamiast Ligi Mistrzów, oraz dwumecz Legia – Steaua Bukareszt – UEFA
formats

Liga Europy zamiast Ligi Mistrzów, oraz dwumecz Legia – Steaua Bukareszt – UEFA

Published on 1 września 2013

Niestety Legioniści nie poradzili sobie w dwumeczu fazy Play-Off Ligi Mistrzów. Zremisowali 2:2 u siebie na boisku. Szkoda. Może za rok? Może zacznie się ekspansja Legii Warszawa na boiskach europejskich klubów? Kto wie… Pożyjemy, zobaczymy. Chciałbym by co roku Legia kandydowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów, oraz miała zapewnioną grę w Lidze Europejskiej. Na tą chwilę będziemy się jednak cieszyć z gry w LE i gorąco jej dopingować.

Polska, Warszawa, kibice, polska piłka nożna, zawodnicy, klub Legia Warszawa. Wszyscy straciliśmy na tym, że Legia nie dostała się do LM. Niestety, różnice finansowe są olbrzymie, co pokazuje tabelka w tekście obok. Ile stracila Legia nie wchodząc do Ligi Mistrzów?Samo wzięcie udziału w rozgrywkach LM byłoby przecież olbrzymim osiągnięciem. Rywal Legii Steaua Bukareszt trafił do grupy E, gdzie znalazły się takie zespoły jak Chelsea Londyn, Schalke Gelsenkirchen, FC Basel. Oczywiście Legia mogłaby trafić na inne zespoły, może na Bayern, Arsenal, Real, Manchester, Barcelonę, Juventus… Fajnie było by oglądać tej klasy zespoły u nas na Ł3. Zatem nie chodzi tu wyłącznie o pieniądze, bo przecież i w LE dobrze płacą, jak na nasze polskie kieszenie. Dodatkowo, marka Legia Warszawa byłaby bardziej rozpoznawalna, punkty w rankingu, również byłby inne niż w LE. Ale i Warszawa zyskała by sporo, bo każde miasto, w którym grana jest LM odwiedzane jest przez kibiców, ich rodziny, znajomych. Takie miasta wyraźnie zaznaczają się na mapie Europy, a w szczególności nowe, nie odkryte jeszcze przez kibiców.

Nie ma co płakać, mówić, że jest źle. Kasa dla klubu będzie. Granie w LE przyniesie korzyści wizerunkowe jak i finansowe. Już po losowaniu wiemy, że zagramy w grupie „J” z Lazio Rzym, TrabzonsporApollon Limassol. Wybór zespołów był spory co można sprawdzić na tej grafice:

Koszyki eliminacyjne przed losowaniem grup Ligi Europy 2013

Braku awansu do LM może mieć i swoje plusy np. ceny biletów dla kibiców. Nie będą przecież takie drogie jak na LM. Niektórym może wydawać się, że marudzę, ale jeśli przeliczy się ceny wszystkich biletów w pucharach, eliminacjach, teraz w fazie grupowej LE, plus doda karnet na Ekstraklasę, oraz na każdym meczu jakąś przekąskę to wyjdą z tego olbrzymie pieniądze. A gdzie tu wyjazdy za Legią? Bilety na Łazienkowskiej przecież są najdroższe w Polsce. Można do tego jeszcze dodać nową koszulkę na sezon 2013/14 o których pisałem w artykule Nowe koszulki Legii Warszawa i zbierze się naprawdę spora sumka. Mam nadzieję, że ktoś mi to obliczy. Kibic Legii zatem nie ma łatwo i nie będzie miał w tym roku, jeśli chodzi poświęcenie swoich funduszy na ukochany klub.

Wracając do dwumeczu ze Steaua Bukareszt. Podchodziłem do tego z rezerwą, bez zbędnego podniecania się i oczekiwania cudu nad Wisłą. typy Legii i SteauaBukmacherzy nie wierzyli w Legię co pokazuje grafika. Dla mnie sukcesem był Mistrz Polski, to, że Legioniści nie przegrali sromotnie w eliminacjach do LM, oraz fakt, że wywalczyli sobie fazę grupową LE. Spójrzmy na Śląsk, który tak fajnie dynamicznie poruszał się po boisku, ale w dwumeczu w eliminacjach do LE dostał 1:9. Legia nie przegrała żadnego spotkania, remisy co prawda nie dały upragnionej fazy grupowej w Lidze Marzeń, ale dały nam grupę „J” gdzie przecież możemy śmiało powalczyć i jako jeden z dwóch zespołów wyjść z grupy i pójść dalej.

Najgorzej chyba odczuli to piłkarze. To oni mogliby do C.V. wpisać grę w LM. Legioniści po meczu ze Steaua Bukareszt 2013r.To oni mogliby być zauważeni przez mocne zagraniczne zespoły. Ich wartość wzrosłaby. Mentalnie czuli by się silniejsi. To byłaby „nasza” Liga Marzeń, czyli piłkarzy, klubu, kibiców, polaków. Dlatego też rozumiem gorycz przegranej. Nie tylko piłkarze płakali jak bobry co można zobaczyć na grafice obok, po zremisowanym dwumeczu 3:3…

Mecz był ciekawy. Już w dziewiątej minucie Legia przegrywała 0:2 i stadion przycichł na chwilę. Szok!. Dwa szybkie plaskacze od Rumunów mocno zabolały. Marzenia większości kibiców stały się nagle  bardzo odległe i niemożliwe. Legioniści podnieśli się jednak do 2:2. Nie trafili do Ligi Marzeń ale i nie przegrali tego meczu. Cieszę, się, że mogłem wraz z kumplami obejrzeć spotkanie na żywo na stadionie. Nie łatwo było zdobyć bilet, ale znajomości na szczęście pomogły nam wspólnie oglądać meczyk. Dzięki Nip.

Fajnie, że cały stadion przyszedł na biało. Nie wyglądało to tak, jak na ostatnim meczu, w którym Legia fetowała Mistrza Polski, ale było ciekawie. Kara UEFA, o której pisałem w artykule Liga Mistrzów dla Legii Warszawa, spowodowała, że kilka tysięcy osób nie mogło wejść na stadion na północną trybunę, gdzie jest tzw. Żyleta. Oprawa w meczu Legia Warszawa Steaua BukaresztBrak Żylety wpłynął pozytywnie na wszystkich kibiców tego dnia. Dodatkowo Wojciech Hadaj, spiker Legii mocno zagrzewał wszystkich do dopingu. Nie wszystkim podobał się jego prosty i krzykliwy sposób zapowiadania meczu i zagrzewanie do dopingu. Ale poskutkował. Przeniesione gniazdo na trybunę południową, czyli trybunę Deyny sprawdziło się. Doping może nie był na najwyższym poziomie, lecz cały stadion  prowadził doping. Dla mnie najlepszym momentem była oprawa w meczu.  Chylę czoła przed osobami, które zdecydowały się zagrać na nosie UEFA wystawiając taką oprawę. „Spalenie” wielkiego serca z napisem UEFA odbiło się szerokim echem po wielu portalach w całej Europie. Kary za ten prztyczek oczywiście będą odpowiednie.

Przed nami kolejne mecze Ekstraklasy. Legia wspięła się znów na pierwsze miejsce w Tabeli Ekstraklasy. Czeka nas rywalizacja w Pucharze Polski, mecze w LE. Dużo pracy przed piłkarzami, sporo oczekiwań kibiców. Miejmy nadzieję, że gdzieś tam na końcu, znów będziemy się cieszyć ze świetnych wyników i na stałe zaaklimatyzujemy się w rozgrywkach europejskich klubów.

Ultra Extreme Fanatical Atmosphere Legia Warsaw

źródło własne

Ultra Extreme Fanatical Atmosphere Legia Warsaw 2013

źródło http://foorum.soccernet.ee/showthread.php?5457-Henrik-Ojamaa-(Varssavi-Legia-Poola)/page132

Jeszcze jeden fajny GIF znaleziony w sieci:

Legia oprawa U E F A

Na koniec dla wytrwałych i nie znudzonych artykułem wrzuciłem trochę memów, które jak zawsze i jak grzyby po deszczu pojawiły się po meczu. Oczywiście duża liczba była do odrzucenia, były słabe, na siłę, tylko by dopiec Legii Warszawa. Kilka sztuk wybrałem bo były ciekawe:

Legia Memy Steauo się

Legia Memy KoseckiLegia Memy - jeśli ktoś nie zawiódł to na pewno kibiceLegia Memy U E F A - Ultra Extreme Fanatical Atmosphere

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

Dodaj komentarz