Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Miś Kazek, czyli nowa Maskotka Legii Warszawa
formats

Miś Kazek, czyli nowa Maskotka Legii Warszawa

Published on 24 lutego 2016

Przejrzałem oficjalną stronę Legia.com nic tam ciekawego nie znalazłem w tym temacie. Dopiero w sklepie internetowym Legia FanStore mogłem zobaczyć jak to cudo wygląda. Okazuje się, że cały dochód ze sprzedaży maskotki zostanie przekazany na działalność statutową Fundacji Legii. Fajna sprawa. Maskotka czyli Miś Kazek, a nie jak sporo osób myślało Kazik, to 20 centymetrowa pluszowa maskotka w cenie 39,90 zł:

Miś-Kazek-czyli-maskotka-Legii-Warszawa-w-sklepie-FanStore

Dla dzieciaków to pewnie fajna sprawa. Osoby, które szukają prezentów dla małych dzieci w końcu będą mogły obdarować maluchy Legijnym akcentem. Naderwane ucho i szelmowski uśmieszek stawiać go ma ponad słodkie standardowe misie i ma nadawać charakteru. Legijna Koszulka z kolekcji Gotowi do Walki i łapka z Ⓛ czynią Miśka maskotką Legii Warszawa. Taki Miś Kazek to trafiona sprawa, jeśli chodzi o podarunek. Wydaje mi się jednak, że trochę większe grono powinno dokonać wyboru tej maskotki. Rzekomo na obozach Legia Soccer Schools przeprowadzono ankietę wśród dzieciaków i to właśnie one wybrały właśnie Miśka Kazka. Legia Warszawa ma ponad 800 tyś. zalajkowanych użytkowników na Facebooku. Ankieta na Facebooku byłby krokiem w stronę ludzi, którzy kochają Legię, oraz możliwością „uczestniczenia” w Legii Warszawa.

Maskotka w postaci orła z sezonu 1999/2000 nie przyjęła się. Potem były kolejne przymiarki w 2013 roku do maskotki Legii Warszawa. Pisałem o tym w Maskotki Ekstraklasy, maskotka Legii Warszawa oraz Kartka Świąteczna Legii czyli dwa Konkursy. Wtedy wygrał projekt o którym nigdzie się nie mówiło.

Wizualizacja-projektu-maskotki-Legii-WArszawa-corton

Projektant zgarnął 3500 zł oraz płatny staż i tyle. Szkoda, bo projekt był naprawdę ciekawy. Oczywiście jest bardziej zaawansowany niż prosty pluszak, który można podarować dziewczynce lub chłopcu. Może nawet bardziej dla dorosłych niż dla dzieci. Nic nie wyszło jednak z tego.

Mamy zatem Miśka Kazka, który doczekał się oficjalnego filmiku:

Szaro, pochmurno, ciemno i zimno bije z tego filmiku, może się przyczepiam, ale jednak słońca mi brakuje w tym wszystkim. Klip jest dla mnie średni, niestety, szkoda, bo można było poczekać na pogodę i zamknąć ten projekt o wiele lepszych warunkach.

Mamy zatem za sobą pierwszy oficjalny mecz z nową maskotką Legii Warszawa. To mecz Legia – Jagiellonia, który odbył się 14 lutego przy Łazienkowskiej. Nasza Maskotka nie umknęła fotografom, będącym na stadionie:

maskotka Legii Legia Jaga II 2016 Jan Szurek2

maskotka Legii 2016 fot. Jan Szurek

maskotka Legii Legia Jaga II 2016 Justyna Jankowska

maskotka Legii 2016 fot. Justyna Jankowska

maskotka Legii Legia Jaga II 2016 Kamil Marciniak legionisci 2

maskotka Legii 2016 fot. Kamil Marciniak

maskotka Legii Legia Jaga II 2016 Kamil Marciniak legionisci

maskotka Legii 2016 fot. Kamil Marciniak

maskotka Legii Legia Jaga II 2016 Maciej Baranowski2

maskotka Legii 2016 fot. Maciej Baranowski

maskotka Legii Legia Jaga II 2016 Marcin Szymczyk trybuny

maskotka Legii 2016 fot. Marcin Szymczyk

maskotka Legii Legia Jaga II 2016 Wojciech Dworzyński

maskotka Legii 2016 fot. Wojciech Dworzyński

maskotka Legii Legia Jaga II 2016 Maciej Baranowski

maskotka Legii 2016 fot. Maciej Baranowski

Jak widać maskotka przyjęła się, dzieci już kupują, robią sweet focie, jest szum, będzie sprzedaż. Ciekawym zbiegiem okoliczności była oprawa w tym meczu:

oprawa Legii Teddy Boys Legia Jagielonia 2016 For. Mishka dla Legionisci.com

oprawa Legii Teddy Boys Legia Jagielonia 2016 For. Mishka dla Legionisci.com

Teraz już będę wiedział, że Miś Kazek pojawił się z Kartoniadą Legii Warszawa Teddy Boys w wygranym meczu Legia Jaga 4:0. Jeszcze nich mi ktoś powie czemu ten misiek nazywa się Kazek?

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

Dodaj komentarz