Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Mistrz jesieni, koniec Ekstraklasy, ploty o Legii, transfery i pismackie bajery
formats

Mistrz jesieni, koniec Ekstraklasy, ploty o Legii, transfery i pismackie bajery

Published on 17 grudnia 2012

Niemalże 70 dni pozostało do kolejnego meczu Legii Warszawa, a ponad 1350 godzin czystej piłki za nami. Daje to piętnaście kolejek, w których Legia okazała się najlepszą drużyną.

Legia Warszawa tylko trzy razy była na drugiej pozycji w 4, 5 i 6 kolejce. Tylko dwa razy przegrała, raz na Łazienkowskiej z Jagiellonią Białystok, raz na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Ma najlepszego strzelca w lidze z dziesięcioma punktami na koncie czyli Daniela Ljuboję. Według EUROSPORTU  Dusan Kuciak został najlepszym bramkarzem rundy jesiennej otrzymał 6892 głosy na ponad 20500 głosów. Choć to Górnik Zabrze może poszczycić się najmniejszą liczbą wpuszczonych bramek Dusan Kuciak nie wypada najgorzej. Dalej wyliczając, najwięcej młodych wprowadzonych do drużyny. W Przeglądzie Sportowym najlepszym prawym obrońcą jesieni jest Artur Jędrzejczyk 36,9% głosów, lewym obrońcą Jakub Wawrzyniak, bramkarzem Dusan Kuciak łeb w łeb z Jasminem Burić’em. Zdaniem Gazety Jan Urban ponoć najlepszym trenerem. Takich przyrównań i porównań będzie coraz więcej, bo Ekstraklasa się skończyła i należy robić podsumowania ze wszelakich możliwych statystyk. Dopóki nie zaczną się na dobre skoki narciarskie, biegi, łyżwy i wszystko co w zimie, będziemy karmieni statystykami, pseudo informacjami czy plotami, które mają za zadanie zwiększyć oglądalność serwisów i wypalanie kampanii zasięgowych. Każdy zatem portal, serwis, czy blog, musi coś ciekawego naskrobać.

Tak wygląda tabelka snajperów Ekstraklasy po piętnastu kolejkach, gdzie warto zaznaczyć, że Ljuboja strzelił dwie bramki z karnego, Traore cztery:

Ranking strzelców w Ekstraklasie

Wracając do Legii. Zespół ten wywalczył mistrza jesieni po raz pierwszy od 1995 roku. Tak się składa, że w ostatnich dziesięciu latach pięć razy mistrz jesieni został mistrzem Polski. Cztery razy dokonała tego Wisła Kraków, w sezonach 02/03, 03/04, 04/05, 07/08. Raz w zeszłym sezonie 11/12 udało się jakimś cudem Śląskowi Wrocław. Może w tym sezonie w końcu Legia stanie na wysokości zadania. Jednakże przed zimowym letargiem nie powinniśmy popadać w hurraoptymizm. Oczywiście nie powinno być w drugiej części sezonu tak źle, jak np. z Wisłą Kraków, która jest obecnie na dwunastej pozycji. Ale każdy wie co się stało w zeszłym sezonie. Do dziś na forach, w komentarzach, każdy lży sobie jak może. Oczywiście gro tych komentarzy pochodzi od osób, które całą winę mogą przypisać Tuskowi i zawsze byli przeciwni wstąpieniu do strefy Euro. Są to  siedzące „dzieciaki” przed kompami, nigdy nie będące na meczach, które tylko plują w klawiaturę gardząc Legią, oraz wszystkimi tematami bo ich sportem jest komentowanie.

Jeśli komuś brakuje dopingu oraz atmosfery spotkań, został kosz, hokej i inne dyscypliny (L), a do wglądu tabelka, pokazująca zachowanie trzech najlepszych drużyn w obecnym sezonie:

Tabela trzech najlepszych drużyn Ekstraklasy w połowie sezonu 12/13

A tak wygląda podsumowanie Ekstraklasy na wesoło:

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

Dodaj komentarz