Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Mistrz Polski 2016 Legia Warszawa!
formats

Mistrz Polski 2016 Legia Warszawa!

Published on 27 maja 2016

Stało się! Legia Mistrzem Polski! W końcu! Teraz na początku każdego spotkania będzie można śmiało śpiewać: „Mistrzem Polski jest Legia, Legia najlepsza jest, Legia to jest potęga, Legia CWKS! Brakowało mi tego strasznie. W zeszłym sezonie było słabo. W tym, wszystko wyglądało, że Legia może zdobyć Mistrza Polski. To ponoć miała być najważniejsza wiosna w historii klubu.

Dziś już wszystko wiemy. Puchar Polski, o którym pisałem w Puchar Polski 2016 czyli Legia lepsza od Lecha zdobyty, Mistrz Polski w ostatniej kolejce po wygranym meczu 3:0 z Pogonią Szczecin – Zdobyty! Również dziś nie musimy pamiętać o formie Legii Warszawa przez cały sezon a przecież bywało różnie. Legioniści na początku rozgrywek prowadzili w tabeli, potem przyszły kłopoty i dopiero w końcówce od 26 spotkania prowadzili już do końca:

Pozycja-Legii-Warszawa-w-tabeli-ekstraklasy-sezon-2015-2016

grafika pożyczona od Ekstraklasa.org

Patrząc na pozycję w tabeli można powiedzieć, że Legia dominowała, a przecież wiemy jak było. Nikt nie będzie pamiętał, że w przedostatnim meczu, trener Legii Stanisław Sałamowicz Czerczesow zagrał planem B, dostał bęcki w Gdańsku, bo oszczędzał pierwszych zawodników na ostatni mecz z Pogonią. Legia grała w kratkę i to bardzo drażniło kibiców, w tym i mnie. Bo jak można u siebie wygrać 4:0 by zaraz przegrać na wyjeździe 0:2 a w następnym meczu wygrać 3:0? Nerwy  niesamowite!

Myśląc o Mistrzowskim sezonie przypomina mi się sporo dobrych i pozytywnych rzeczy. Legia Warszawa zaczyna być coraz lepszym klubem, coraz bardziej widocznym w Warszawie. Pałac Kultury i Nauki w barwach Legii Warszawa to nie przypadek i powinien być na stałe wpisane w miasto:

Pałac-Kultury-i-Nauki-w-barwach-Legii-Warszawa

fotka Legia.com

Ele Taxi jeżdżące w dniu meczowym z flagami:

Ele-taxi-z-flagami-Legii-Warszawa

fot. ELE Taxi FB

Dzień barwowy przenosi się na ulice. Wcześniej w dniu meczowym chodzili nieliczni. Ci co byli z Legią od dawna i byli zawsze na stadionie. Druga-pizza-gratis-na-hasło-Legia-Warszawa-promocja-Legijna-blog-mojalegiaW tej chwili można powiedzieć, że jest moda na Legię. Już teraz nie tylko fanatycy chodzą w koszulkach Legii i nie tylko w drodze na stadion, ale i w szkole, pracy etc. Przypomina mi się również zniżka na pizzę, która obowiązuje już od 2014 roku w Pizza Dominium. Ale i większe wydarzenia, takie jak uroczyste nadanie trybunie południowej stadionu Legii Warszawa imienia Pana Lucjana Brychczego:

Trybuna-Lucjana-Brychczego-Legia-Warszawa

fot. Legia.net

którego miałem okazję osobiście spotkać, zamienić z Panem Lucjanem parę słów o życiu i piłce nożlej, wymienić się uśmiechami i uścisnąć dłonie, o czym wspomniałem w artykule Ekskluzywny spektakl na Łazienkowskiej, czyli loże biznesowe Legii Warszawa

Legia Warszawa to również inne sekcje m.in. piłka wodna, rugby, siatkówka, czy koszykówka, która coraz lepiej sobie radzi. To wyjazdy Legionistów, na które niestety nie mogłem sobie w tym sezonie pozwolić ale z przyjemnością czytałem i rozmawiałem o tym z Legi0nista.com. To fotki znajomych, którzy są na każdym meczu Legii. No i oczywiście znajomi z trybun, bez których mecze byłyby ciche, bezbarwne i mało śmieszne. To właśnie Ci ludzie, którzy przychodzą na stadion, komentują, bluzgają, ośmieszają nadają każdemu spektaklowi kolorytu. Dzięki tym ludziom wiem, że nie ma sensu oglądać meczów w telewizji a prawdziwi komentatorzy siedzą na trybunach Legii Warszawa. To oni pamiętają, analizują, sieją szyderą wtedy kiedy potrzeba, zaśpiewają kiedy należy, oraz rozśmieszą, kiedy powinno się…

Moc dopingu w mistrzowskiej klasie można było otrzymać w gratisie przychodząc na wiele spotkań przy Łazienkowskiej ale w szczególności na meczach Legia – Cracovia lub Legia – Pogoń Szczecin. Do dziś chodzi mi po głowie echo stadionu na dwie trybuny i kilkadziesiąt tysięcy gardeł: MISTRZ! MISTRZ! LEGIA MISTRZ! Nie zrozumie tego nikt, kto siedzi w domu w kapciach, to jest tak jak w zwrotkach Molesty leci: „Trzeba być z nami robić to żeby wiedzieć”…

Legia Warszawa to wspaniałe oprawy, które spisane i zebrane zostały przez Legionisci.com i by nie powielać tematu wklejam link Oprawy Legii 2015/16. Dla mnie najlepsza z nich to oprawa „Życie i śmierć dla Legii Warszawa”:

Oprawa Legii Warszawa Życie i Śmierć dla Legii Warszawa

Dalej drażni mnie temat Haniora, ale to z czasem mam nadzieję przejdzie. Legia to również świetni zawodnicy. Myślę tu o Nemanja Nikoliću, który jest najlepszym królem strzelcem w naszej lidze w XI wieku, to najlepszy piłkarz sezonu, napastnik sezonu oraz „największy plus sezonu”. Prócz niego są przecież inni zawodnicy, ale mieliśmy przecież zmianę bramkarza. Dušan Kuciak ulubieniec wielu odszedł do innej ligi i wspaniale zastąpił go przecież Arkadiusz Malarz.

Ważne w sezonie 2015/16 było to co się działo przy Łazienkowskiej. W tym sezonie dobrze było mieć karnet, a już na pewno na rundę mistrzowską, gdzie na dwa ostatnie mecze trudno było znaleźć wolny bilet. Fajny zbiór zrobili Legionisci.com:

frekwencja Legii Warszawa w sezonie 2016 vs sezon 2015

Karnety będą niestety coraz droższe i to martwi. To, że miało się karnet w zeszłym sezonie daje upust, ale wydaje mi się, że karnet i tak będzie droższy. No i ta sprawa z rundą zasadniczą i mistrzowską. Mam te same wrażenia co w zeszłym sezonie. Niby fajnie jest, że gra się z najlepszą ósemką, ja w ogóle nie oglądałem i nie interesowałem się meczami z grupy spadkowej. Tam coś się działo. Teraz jak patrzę na zespoły z grupy spadkowej, które mają więcej wygranych niż najgorsze w rundzie mistrzowskiej to jest to słabe. Słabe jest również dzielenie punktów. Bo spada do I ligi zespół który był w czubie grupy spadkowej. A Legia, która miała 10 punktów przewagi i mogłaby już cicho świętować wygraną miała obcięte 5 punktów i było jak każdy widział. Topornie i opornie. Bez sensu to dzielenie punktów. Niech powiększą ligę, czy dzielą na spadkową i mistrzowską ale bez podziału. Albo niech zrobią te 30 kolejek. Legia i tak znów będzie miała sporo spotkań.

Co by zmienić temat wspomnę również o Miśku Kaziku, który biega po Łazienkowskiej, można go już kupić w sklepie, można zrobić sobie z nim Fotkę. Jest go jednak za mało na meczach i nie każdy o tym pamięta, więc jakby co to do poczytania polecam Nowa Maskotka Legii Warszawa Miś Kazek

Jestem Mistrzem Polski. Dziękuję Ci Legio Warszawa. W następnym i pewnie następnym, a może i w następnym sezonie będę z Tobą, bo warto. Każdy, kto opuścił spotkania, sądził, że Legia nie zdobędzie Mistrza Polski i nie warto mylił się. Ekstraklasa jest coraz lepsza, tu nie ma Wisły Kraków, czy Lecha Poznań, teraz dominują inne zespoły, które nie były nigdy uważane za potęgi piłkarskie w Polsce. Wśród zespołów dominujących jest najbardziej utytułowany klub – Legia Warszawa. Zespół, który goni Ruch Chorzów i Górnik Zabrze – oba wygrały 14 razy Mistrza Polski oraz Wisłę Kraków, która ma o jednego mistrza więcej czyli 13 szt. Legia ma również w swoich gablotach aż 18 Pucharów Polski, drugi zespół Górnik Zabrze ma ich 6 szt. Rośniemy zatem w siłę. Trzeba będzie się przejść pomiędzy sezonami do Muzeum Legii Warszawa, by zobaczyć stare i nowe trofea oraz odświeżyć pamięć jednego z najlepszych Klubów w Polsce.

Mistrz Polski 2016 Legia Warszawa fot. Wojciech Dworzyński

Fot. Wojciech Dworzyński Legia.com.pl

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

Dodaj komentarz