Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Młoda Legia najlepsza w Polsce jest!!
formats

Młoda Legia najlepsza w Polsce jest!!

Published on 13 maja 2012

12 maj, zachmurzony i zimny dzień. Gorące serca zawitały na stadion by sprawdzić poziom chłopaków z Młodej Legii.

Perspektywa obejrzenia ciekawego meczu Legii z Lechią Gdańsk na Łazienkowskiej była tym większa, iż była w pełni za darmo… no prócz jak zwykle drogich kiełbasek. Jedna otwarta bramka i mini kolejki oraz lekkie trzepanie sprawiało, że za chwilę od przyjścia na stadion można było znaleźć się na sektorze 209. Na górze było nawet sporo osób. Miejsca było na tysiaczka, przyszło dobre ponad pół tysiaczka. Kolega ze szczekaczką ogarnął kibiców i podzielił ich na dwie strony. Tych co się wydzierali i tych co nie zamierzali.

Legia, widok od wejścia na żyletę

Tak naprawdę zrobił się podział na kibiców śpiewaków i rodziny z dziećmi i było bardzo przyjemnie. Robiliśmy wspólne fotki, wspólnie paliliśmy oraz piliśmy, także było bardzo przyjaźnie, rodzinnie. Cała Legia zawsze razem.

Kibice Legii dopingujący mecz Młodej Legii Warszawa zdobywającej mistrza Polski

 

Pusty stadion z kilkoma Vip’ami i lekko wypełnionym sektorem 209 wyglądał inaczej niż zwykle, pusto ale ciekawie. Bębniarz całe spotkanie wybijał rytm a chłopaki prócz standardowych przyśpiewek uczyli się nowych rytmów oraz piosenek. Poziom dopingu nie był porywający, pojawiły się nawet achtungi i coś co sprawiło trochę dymu. Dodatkowo chłopaki poszli po flagi na kijach, które dodały uroku do kibicowania.

Gra Młodych chłopaków wyglądała bardzo ciekawie, wymiany pozycji, trzymanie sztywnej świetnie współpracującej linii obrony z pomocą, genialne podania i przyjęcia piłki, samotne kiwki i dobre pomysły pozwoliły Mateuszowi Romachówi z numerem 29 strzelić fajną brameczkę i w ósmej minucie rozpocząć wynik.

Legia grała agresywnie, pressingiem, biegała do każdej piłki do której powinna, dzięki czemu nie było wielu podań do „Kuciaka” czyli do Kuby Szumskiego, który fenomenalnie wybronił piękną piłeczkę w drugiej połowie, a w całym meczu pokazać kunszt bramkarski. Widać było różnicę między zespołem na pierwszym miejscu oraz na ostatnim. Mimo to chłopaki nie zlekceważyli Lechistów, podeszli do meczu tak jak „staruchy” powinny przez cały sezon.

Owocem profesjonalnego wyszkolenia był piękny dla oka mecz i druga bramka Bartosza Żurka tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Bartek mocno wyróżniał się w tym meczu. Chłopaki śpiewali, Legioniści grali, rodzice się z dziećmi zabawiali… Wyszło nawet na chwilę słońce…. ale upłynęło kilkanaście minut i pomocnik Lechii Patryk Pomaski wbił Legii bramkę i zrobiło się 2:1. Młodzi Legioniści dostali motywacji i niezłego kopa, zaczęli naciskać już do końca meczu. Znowu mogliśmy ujrzeć przepiękną dojrzałą piłkę nożną, wspaniałe pomysły i piętkę Bartka Żurka otwierającą Maćkowi Górskiemu na zamknięcie wyniku 3:1 w tym meczu.

Warto było przyjść i zobaczyć jak Młodzież gra, jak wymienia się pozycjami, jak radzi sobie na boisku i jak cieszy się z Mistrza Polski. Dzięki chłopaki, że choć Wy zrobiliście nam lekko na duszy. Brawo za tylko dwie porażki w sezonie, za 19 zwycięstw i ponad sześćdziesiąt bramek, jesteście mistrzami.. a my chylimy przed wami czoła i śpiewamy Wam MŁODA LEGIA NAJLEPSZA W POLSCE JEST!!!!, NAJLEPSZA W POLSCE JEST !!.. .

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

Jeden Odpowiedź

  1. Zgadzam sie w 100 % z trescia tego wpisu, nie ma co mowic

Dodaj komentarz