Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Oprawa Żyleta na Żylecie, Legia Zagłębie Lubin, piro i 2:0
formats

Oprawa Żyleta na Żylecie, Legia Zagłębie Lubin, piro i 2:0

Published on 7 kwietnia 2013

Mecz Legii z KGHM Zagłębie Lubin był ekscytujący pod wieloma względami. Wygrana 2:0 oczywiście zadowala. Czuć po meczu mocny niedosyt, ale i… zadowolenie.

Wiele osób stawiało przed meczem na 3:0 czy więcej, a po spotkaniu możemy żałować, że tak się nie stało. Leszek pojechał u siebie Lechię 4:2 co oczywiście dodatkowo spotęgowało nasze zdenerwowanie oraz zapewne wzmocniło zaciskanie kciuków u Lechitów i ich pobratymców. Trudno się w sumie dziwić, cały czas czekają na nasze potknięcie, tak jak my na ich. Czyli słowa trenera Legii Jana Urbana, że liczy się teraz tylko Legia i Lech, mają swoje pokrycie – wystarczy spojrzeć na tabelę Ekstraklasy.

Niestety muszę się przyznać, że ten mecz oglądałem na w miarę dobrze podrasowanym Canal + Family. Szkoda, że nie dostałem darmowych wejściówek i Vip wjazdu w czeluści podziemi Łazienkowskiej 3, chyba w końcu trzeba będzie zapłacić za bilet? Atmosfera na trybunach zapewne była bardzo zadowalająca, co było widać, a przede wszystkim słychać ze szklanego okienka. Oczywiście nie oddadzą tego żadne YouTuby, fotorelacje oraz opisy. By poczuć czym jest mecz to niestety trzeba wstać z fotela, kupić bilet i przeżyć to na własnej skórze. Wszyscy malkontenci uważający, że Polska liga jest zwyczajnie do dupy niech przestaną oglądać mecze Reprezentacji Polski i przyjdą na Legię. Zmienili by zdanie po jednym meczu na Łazienkowskiej.

Ciekawa sprawa jest z biletami na Pepsi Arenę. Bilety na żyletę oczywiście w mig się wysprzedały. Niczym gorące pączki w tłusty czwartek. Każdy chciał tego dnia uczestniczyć w tym przedstawieniu, bo poszła fama, że będzie oprawa. Szkoda tylko, że na zapowiadane ponad 19 tysięcy sprzedanych biletów przyszło ponad 16 tysięcy. Ostatnio na wygranym meczu przy Łazienkowskiej z Górnikiem Zabrze 3:0 rzekomo miało być sprzedanych coś około 20 tysięcy biletów a przyszło ponad 18 tysięcy. Coś jest nie tak z licznikiem na oficjalnej stronie Legii bo nie wierzę, że około 2 tysięcy ludków kupiło bilety i nie mogło przyjść na mecz. Nie są to chyba rozdane bilety na próżno? a jeśli tak, to trzeba się nad tym zastanowić.

Mocnym meczowym akcentem meczu była zapowiadana oprawa, która wystartowała na początku spotkania przed gwizdkiem sędziego. W końcu, wreszcie, w bólach i mękach udało się ją wprowadzić. Fajnie, że się udało, brawo za organizację i za race, które nadały kolorytu oraz atrakcyjności. Jak zwykle bez nich było by sztucznie, pusto i mało klimatycznie. Miło pewnie było czuć znajomy zapach na trybunach. Całość fajnie, ale moim skromnym zdaniem nie fascynowała. Nie rzuciła mnie na kolana i nie wywołała efektu WOW! Żyleta wyglądała dość dobrze, ten srebrny to dobry wybór, trudny wybór, bo nie jest łatwo uzyskać kolor metalu szczególnie w tak dużej skali. Brawo za to, również odwagę i oczywiście olbrzymią symbolikę Żylety na Żylecie, bo czegoś takiego jeszcze nie było. Jednak biały kolor w środku żyletki, który miał zapewne być potraktowany jako biały kolor, pomiędzy czerwoną a zieloną barwą Legii, trochę popsuł całość. Szkoda, że nie był to czarny kolor. Szkoda również, że race nie były obwódką całego event’u, tylko pojawiły się w środku. Zapewne była na nie zgoda, więc można było użyć ich po kilka na bokach, w górnych rogach, oraz na samej górze, co przypieczętowałoby cały obrazek nadając charakteru. Tak to wyglądało z ujęcia http://JP85.PL

Mecz był fajny choć czuje trochę niedosyt. Biedny Radović kolejny raz nie mógł się wstrzelić w bramkę, zaliczając potężną bombę czyli cholerny słupek. Strasznie szkoda, że ten zawodnik nie strzela w każdym meczu, bo tak naprawdę to jest gość, który powinien „sypać bramkami jak z rękawa” niestety zawsze piłka gdzieś ucieka obok bramki, czy wali w jakiegoś zawodnika. Można byłoby powiedzieć, że niewykorzystane sytuacje mogą się zemścić. Ale to stare powiedzenie i dotyczy wyłącznie Reprezentacji Polski, tam wszystko się mści. W Legii raczej sprawdza się do trzech słupków sztuka. Pierwszy Radović, potem uderzenie Ljuboji w słupek, aż w końcu trzeci słupek, po którym pada w końcu gol Miroslava Radovića. Gol bardzo ważny, przypieczętował nieskuteczność Legionistów, strzelony do szatni,  zmienił oblicze drugiej połowy. W drugiej połowie doszło do ciekawej zmiany, bo za Ljuboję wszedł Vladimir Dvalishvili, czyli szacunek dla Pana Saganowskiego, który został cały mecz na szpicy. Szkoda, że Saganowski nie strzelił żadnej brameczki. Nie był mocno widoczny w meczu, coś tam próbował, ale za to pierwsze wejście „Lado” i… znów Legia nie miała szczęścia, lub szczęście znów miało Zagłębie Lubin. Dvalishvili huknął bombę w poprzeczkę i tylko pozostało nam po tym złapać się za głowę. Na szczęście niedługo po tym, markowany rzut wolny w wykonaniu Radovića, podanie do Lado i 2:0 dla Legionistów.

Skrót meczu, oraz bramki można znaleźć na kanale Ekstraklasa Skrót tak to wyglądało:

W meczu działo się naprawdę wiele, fajne były nieliczne kontry Zagłębia, szkoda, że sędzia nie podyktował rzutu karnego dla Legii po obronie rękoma jednego z zawodników Zagłębia. Fajnie fruwał Dominik Furman, którego po tym meczu mogę śmiało nazywać Fruman, fruwał jak szalony. Dominik masz u mnie 5+ za meczyk.

Legioniści przez pierwsze 20 minut przyzwyczajali przyjezdnych do swojego stylu gry, który później mocno narzucili na przeciwnika. Gra Legionistów była dla mnie bardzo ciekawa, w końcu oglądałem zespół, o który nie musiałem się martwić. Wiedziałem, że zaraz, albo za chwilę, albo za niedługo padnie bramka. Legia grała jednak z zespołem ze środka tabeli i taki wynik nikogo nie powinien dziwić. Ja czuję niedosyt bo z Górnikiem Zabrze, mocniejszym zespołem,Legia wygrywa 3:0. Polonia, również mocniejszy zespół dostaje dwie bramki. Tutaj tylko 2:0. Czuję niedosyt, no i dziwnie chce mi się dziś pić.

Fotki oraz filmik użyczyłem od http://www.jp85.pl/ gorąco zapraszam zawsze na ich fotorelacje, poniżej jedna z wielu świetnych, które  robią od wielu lat:

Oprawa Żyleta w Żylecie na Łazienkowskiej

fotka oprawy Żyleta na Żylecie użyczona z www.JP85.pl

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

Dodaj komentarz