Facebook Gplus RSS
Home Pastige

Pastige

<div data-ns-type=”multiPlacement” data-ns-hash=”865956a7bf7d3d75b906096947dcdda7″ class=”kd_ns_placement”>
<script src=”http://emisja.contentstream.pl/aldente/kd_process_function.js” async=”async” ></script>
</div>

 

Chorzów na wyjeździe? Czy może za trzy mecze będziemy trząść portkami przed kolejnym beniaminkiem, który pierwszy raz zagra na Łazienkowskiej – Termalicą Bruk-Niecieczą?

Legio obudź się! Wakacje się skończyły. Nie po to chodzimy na Łazienkowską by dowolne zespoły zagrażały Legii w drodze po Mistrza Polski i zabierały jej punkty! Jeśli frekwencja na stadionie ma być do końca sezonu to trzeba utrzymać te pierwsze miejsce…

Mógłby powiedzieć ktoś, bym nie jęczał, bo do końca sezonu jest jeszcze sporo meczów i wiele punktów do zebrania i Legia będzie Mistrzem w tym sezonie. Jasne, to tak jak w zeszłym sezonie. Legioniści dali sobie na luz i okazało się, że przegrali w końcówce bo zabrakło kilku punktów. Właśnie tych, które stracili na początku sezonu. Więc kiedy, jak nie teraz zbierać punkty? Liga Europy już zdobyta:

Liga Europy 2015 faza grupowa Legia Warszawa grupa D

Liga Europy 2015 faza grupowa

Dostaliśmy się do fazy grupowej Ligi Europy, w której zmierzymy się z Napoli, Club Brugge i zespołem, który jest mi trudno wypowiedzieć – Midtjylland. Grupa jest mocna więc nie liczę na to, że Legioniści wyjdą z grupy. Szczególnie po wakacyjnych wynikach. Puchar Polski grany jest tak rzadko, że piłkarze powinni również skupić się na obronie Pucharu.

Liga i Puchar, a to co w Europie to tylko dodatek. To właśnie na boiskach Europy trener Berg powinien rotować, wprowadzać młodych, by mieli w C.V. grę w tak prestiżowych rozgrywkach, by pokazywać, że mamy młodych chłopaków, na których czekają europejskie kluby. Czy jest ktoś, kto wierzy w wyjście z grupy?

Podczas urlopu oglądałem wyłącznie wygrany mecz 3:2 z Zorią Ługańsk. Resztę na szczęście darowałem sobie.

Biegam z Lką na urlopie

Spędziłem urlop aktywnie, sporo biegałem i odpocząłem psychicznie od Legii. Tak jak to pisałem już wcześniej: Nie oglądam, nie czytam, wręcz mnie odpycha Legia Warszawa kiedy przegrywa. Dlatego znając wyniki, daruję sobie te mecze.

Legia Warszawa musi się obudzić, wakacje się skończyły, trzeba walczyć, trenować, Warszawa musi panować! Ja jestem #GotowyDoWalki

 

Nie będę się rozpisywał nad sylwetką zespołu FK Kukësi, bo nie mam na to ani ochoty, ani czasu. Są od tego portale informacyjne codziennie karmiące nas tego typu artykułami. Los tak chciał, że trafiamy na słabe zespoły w eliminacjach do Ligi Europy 2015. Dzięki temu Legia na spokojnie może sobie grać w Ekstraklasie.
Za nami łatwe wygrane w obu meczach drugiej rundy z FC Botoșani, najpierw 1:0 na Łazienkowskiej a potem 0:3. Mecze z FC Botoșani, z 247 zespołem w Rankingu UEFA, dały trochę otuchy po feralnym Super Pucharze Polski oraz przegranym Mistrzostwie Polski. Niestety może piłkarze już tego nie pamiętają, zwycięstwo ze Śląskiem wrocław 4-1 oraz 5:0 z Podbeskidziem, ale kibice niestety mają to w pamięci i będą mieli jeszcze długo.

trzeciej rundzie eliminacji do Ligi Europy mamy FK Kukësi. To jakiś zespół z Albanii, który jest wg rankingu UEFA na miejscu 337!:

Ranking UEFA 27 lipiec 2015 FK Kukësi

Kliknij by powiększyć Ranking UEFA 27 lipiec 2015 FK Kukësi

Miejsce FK Kukësi w rankingu bardzo odległe, ani wyżej ani niżej żadnego ciekawego zespołu. Jagiellonia Białystok na 278 miejscu a FC Botoşani z drugiej rundy na 247 miejscu. Wg bukmacherów, np. przynoszącego nam fortunę, w meczu Kukuesi – Legia będzie miazga:

bukmacherzy Fortuna Kukesi Legia Pilka nozna Liga Europy

Dawno nie widziałem takich typów bukmacherskich w meczu Legii Warszawa, ale nie ma się co dziwić. Legioniści coraz lepiej wyglądają w Lidze Europy i w Rankingu UEFA. Wygląda to naprawdę fajnie, szczególnie kiedy spojrzy się na zespoły które są przed i za Legią w tym rankingu:

Ranking UEFA 27 lipiec 2015 Legia Warszawa

Kliknij by powiększyć Ranking UEFA 27 lipiec 2015 Legia Warszawa

Jak będzie zobaczymy oczywiście. Ja jestem dobrej myśli, nie możemy tego zremisować, powinniśmy wysoko wygrać. Na pewno Legioniści będą badali zespół na początku, ale mam nadzieję, że zbadają kilkukrotnie bramkę rywali. Taki zespół jak FK Kukësi, trzeba rozgromić tak jak ostatnio Podbeskidzie, czyli 5:0. Inaczej tego nie widzę. Co prawda tak też miało być z FC Botosani i pierwszy mecz zakończył się 1:0 dla Legii, ale w dwumeczu było 4:0 więc jak na początek przygody nie był to zły wynik.

Dodaj komentarz