Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Poglądowa mapka Żylety z podziałem na dzielnice
formats

Poglądowa mapka Żylety z podziałem na dzielnice

Published on 21 października 2013

Swojego czasu zbierałem informacje o Żylecie. Wydawało mi się, że wystarczy zapytać parę osób, pogrupować dane od wszystkich dzielnic Warszawy i okolic, nanieść na mapkę i będzie cudnie. Nie było łatwo. Na szczęście wiele osób udzieliło mi informacji.

Z chłopakami z Okęcia miałem najlepszy kontakt. Dostałem fajne info, zaproszenie na zbiórkę przedmeczową. Takie zbiórki organizowane są w wielu miejscach i w wielu dzielnicach. Targówek oraz Ursus wyłącznie na takich spotkaniach informuje ziomków i tylko tam można dowiedzieć się wszystkiego. Część informacji niektóre dzielnice przekazują na swoich FunPage. Część, co mecz przedstawia w formie graficznej – przykład w podanej grafice The New Saints. Cały Rembertów razem na Legię sektorNajgorzej jednak było z Bemowem, gdzie swego czasu mieszkałem. Rozmowa skończyła się na tym, że mam sobie gdzie indziej poszukać informacji. No szkoda, że taka niby licząca się dzielnica jest tak niedostępna. Danych przecież nie można wykorzystać w jakikolwiek sposób bo są poglądowe. Jeśli ktoś kupi bilet na sektor 209 może sobie stać na 107, a to, że Śródmieście Południowe staje np. na pograniczu sektora 204/205 nie oznacza, że są tam wyłącznie ludzie z Śródmieścia Południowego.  Praga Północ – zależy od meczu. Wola nie ma ustalonego miejsca, raczej blisko gniazda 107/108. Sulejówek przeważnie gromadzi się w środku, niedaleko gniazda na schodach. Włochy, Ochota, Tarchomin, Ursynów, Mokotów, Grochów – te dzielnice zlały mnie totalnie. Trudno, mapka przez to jest niekompletna, ale może kiedyś jak dostanę info to ją uzupełnię. Na tą chwilę wygląda to tak:

Sektory na Żylecie dzielnice Warszawy

Oczywiście Żyleta cały czas się zmienia i ewoluuje. Po mojej informacji część osób dopiero zastanowiła się, że wybranie ulubionego miejsca na Żylecie to dobra rzecz. W meczu Legia Warszawa – Piast Gliwice 4:1 z 20.X.2013r. zaistniała nowa flaga chłopaków z Bródna, którzy akurat „siedzieli” na sektorze 105. Zatem dzieje się tak, że pewne grupy ludzi mieszają się, lub szukają sobie innego miejsca. Inni stoją od dawna w tym samym miejscu, jeśli chodzi o Żyletę.

Warszawa jest miastem, które posiada sporo dzielnic oraz przyległych do niej miejscowości. Fajne jest widzieć wszystkich tych ludzi, reprezentujących różne dzielnice, wychowanie, doświadczenie, styl bycia czy sytuacje finansową w jednym miejscu, jako jeden organizm. Mimo podziałów i różnic wszyscy stają się na czas meczu jednym żywym organizmem, który jest rozpoznawany w całej Polsce. Stają się wielkim chórem motywującym swój ukochany zespół.

Oczywiście, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś informacje pozwalające zmienić powyższą poglądową mapkę Żylety, jak najbardziej niech się odzywa.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

6 komentarzy

 1. abcd

  Sektor 204 – Leszno, Błonie, Płochocin, Ożarów, Sochaczew, Śródmieście Północne,Służewiec

 2. Legia

  A gdzie jest Praga ?

  • grawion

   No praga nie chciała współpracować 😉
   nie miałem danych dlatego jest tak a nie inaczej.
   Jeśli masz jakieś wiarygodne dane ślij je do mnie to uzupełnię tak jak to zrobiłem wczoraj np. z Legionowem 😀

 3. karolek

  Dobry pomysl kolego. Szkoda ze nie wszyscy kooperowali

Dodaj komentarz