Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Powrót z wakacji. Legio obudź się!
formats

Powrót z wakacji. Legio obudź się!

Published on 11 września 2015

Gdy wyjeżdżałem na wakacje, Legia Warszawa była na pierwszym miejscu w tabeli ekstraklasy z dziesięcioma punktami. Po meczach ze Śląskiem Wrocław wygranym 4:1 czy 5:0 z Podbeskidziem, a następnie Górnikiem Łęczna 2:0 spodziewałem się, że ten sezon będzie wspaniały. Było również dobre otwarcie w Pucharze Polski z Górnikiem Łęczną 2:0. Stulecie klubu Legia Warszawa i słynne hasło #GotowiDoWalki, walka na froncie europejskim, słowem sezon marzenie.

Niestety wyjechałem na wakacje i… Wszystko się zepsuło. Legia jest na trzecim miejscu w tabeli, zdobyła tylko jeden punkt u siebie ze słabą Wisłą Kraków! Na dodatek przerżnęła z Piastem Gliwice, który leci na farcie, oraz przegrała z Koroną u siebie 1:2 … Jak można? Co się stało?

Nie wierzę w zmęczenie materiału, bo przeciwnicy, prócz w Lidze Europy, nie byli wymagający. Nie wierzę w kontuzje zawodników, bo jest masa innych zawodników, czyli szeroka kadra a poza tym to przecież początek. Rozumiem walkę na wszystkich frontach ale szanowni Legioniści, o co chodzi?

Czy to ma być tak, że mamy bać się beniaminka Zagłębie Lubin, bo ma tyle samo punktów co Legia? Albo meczu z Ruchem Chorzów na wyjeździe? Czy może za trzy mecze będziemy trząść portkami przed kolejnym beniaminkiem, który pierwszy raz zagra na Łazienkowskiej – Termalicą Bruk-Niecieczą?

Legio obudź się! Wakacje się skończyły. Nie po to chodzimy na Łazienkowską by dowolne zespoły zagrażały Legii w drodze po Mistrza Polski i zabierały jej punkty! Jeśli frekwencja na stadionie ma być do końca sezonu to trzeba utrzymać te pierwsze miejsce…

Mógłby powiedzieć ktoś, bym nie jęczał, bo do końca sezonu jest jeszcze sporo meczów i wiele punktów do zebrania i Legia będzie Mistrzem w tym sezonie. Jasne, to tak jak w zeszłym sezonie. Legioniści dali sobie na luz i okazało się, że przegrali w końcówce bo zabrakło kilku punktów. Właśnie tych, które stracili na początku sezonu. Więc kiedy, jak nie teraz zbierać punkty? Liga Europy już zdobyta:

Liga Europy 2015 faza grupowa Legia Warszawa grupa D

Liga Europy 2015 faza grupowa

Dostaliśmy się do fazy grupowej Ligi Europy, w której zmierzymy się z Napoli, Club Brugge i zespołem, który jest mi trudno wypowiedzieć – Midtjylland. Grupa jest mocna więc nie liczę na to, że Legioniści wyjdą z grupy. Szczególnie po wakacyjnych wynikach. Puchar Polski grany jest tak rzadko, że piłkarze powinni również skupić się na obronie Pucharu.

Liga i Puchar, a to co w Europie to tylko dodatek. To właśnie na boiskach Europy trener Berg powinien rotować, wprowadzać młodych, by mieli w C.V. grę w tak prestiżowych rozgrywkach, by pokazywać, że mamy młodych chłopaków, na których czekają europejskie kluby. Czy jest ktoś, kto wierzy w wyjście z grupy?

Podczas urlopu oglądałem wyłącznie wygrany mecz 3:2 z Zorią Ługańsk. Resztę na szczęście darowałem sobie.

Biegam z Lką na urlopie

Spędziłem urlop aktywnie, sporo biegałem i odpocząłem psychicznie od Legii. Tak jak to pisałem już wcześniej: Nie oglądam, nie czytam, wręcz mnie odpycha Legia Warszawa kiedy przegrywa. Dlatego znając wyniki, daruję sobie te mecze.

Legia Warszawa musi się obudzić, wakacje się skończyły, trzeba walczyć, trenować, Warszawa musi panować! Ja jestem #GotowyDoWalki

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

Dodaj komentarz