Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Puchar jest Nasz! Trójka do zera!
formats

Puchar jest Nasz! Trójka do zera!

Published on 25 kwietnia 2012

Puchar zdobyty w Bydgoszczy w zeszłym roku, pozostał na kolejny rok przy Łazienkowskiej.

Nie ważne, że został osadzony w dniu rozgrywek półfinału Ligi Mistrzów. Wszystkie oczy piłkarskiej polski w czasie meczu Pucharu Polski były skierowane na wydzierżawiony przez Legię stadion w Kielcach.

Już od początku spotkania komentatorzy określali je jako „… dzisiejszy mecz Legii..”  i tak aż do końca Legia przeważała w każdym aspekcie. Miała arcyciekawe podania, kontry, sytuacje. Była opanowana, mądra i świetnie odbierała przeciwnikowi piłkę. Grała piłką i w piłkę czego efektem były dwa gole w pierwszej połowie. Ruch jakby przegrał mecz w szatni, zapatrzył się na Legię, został stłumiony na boisku i na trybunach, został zastrzelony, zakrzyczany, zadymiony. Mimo to pokazał również klasę grając czysto, starając się nie odbierać Legii piłki za wszelką cenę. Legia powinna podziękować za to niebieskim chłopakom z Węglokoksu.

Tak wyglądał nawet artykuł na Gazecie szybko wychwycony przez internautę:

Zatem wszelkie przesłania sprowadzały się do tego że Legia Rucha Chorzów.

Obiekt w Kielcach miał świetnie przygotowaną murawę, lepszą niż na narodowym dlatego też mecz nie był serią przypadków. Świetnie poprowadzili spotkanie sędziowie w tym główny arbiter. Szkoda tylko, że nie wszyscy od razu mogli wejść na stadion i oglądać mecz, ale dymu i huku oraz gry świateł jak na tak małą grupkę wystarczyło. Już od 67 minuty Legia fetowała rzymskimi ogniami, racami i zwiększoną ilością achtungów. Sam Żewłakow, oraz potem i inni piłkarze prosili kibiców by nie zatracili się w tym co robią i pozwolili donieść wynik do końca. To chyba podziałało i nie było powtórki z zeszłego roku, której wszyscy się obawiali.

Oto efekt radości kibiców Legii:

 

Nie wiadomo jak by to było, gdyby Legia przegrała, co by się stało jakby służby porządkowe wtargnęły ostrzej, nie ma sensu gdybać ponieważ Puchar jest Nasz!. Doliczone aż sześć minut do meczu pozwalało dłużej cieszyć się wspaniałą wygraną Legii. Mogło być około ośmiu bramek .. było wystarczająco. Dziękujemy i czekamy mecz z Jagą, oraz na kopaninę z Lechią i Koroną.

Dziękujemy Żyro za świetnie rozegrany mecz i piękną bramkę

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

2 komentarze

  1. nip

    i tak po meczu najlepszy był zawodnik o czarnej karnacji ubrany w garnitur, który kazał siekać sobie na środku stadionu sweetfocie z Pucharem swoją komórką

Dodaj komentarz