Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Puchar Polski nie taki nudny jak go malują!
formats

Puchar Polski nie taki nudny jak go malują!

Published on 19 listopada 2015

Dwumecz Pucharu Polski z Chojniczanką Chojnice zakończył się wynikiem 6:2 dla Legii Warszawa. Zatem było na co popatrzeć.

Pierwszy mecz świetnie rozegrany przez Chojniczankę, która wyglądała jak rasowy Ekstraklasowy gracz. Uległa jednak zespołowi lepszemu, ale zawodnicy starali się grać jak równy z równym. Drugi mecz, ten przy Łazienkowskiej, zaczął się od 0:1. Już od piątej minuty goście prowadzili trochę z przypadku ale na pewno ze swojej akcji, którą pociągnęli do końca. Spora grupa kibiców miała marsową minę. Ja spodziewałem się tego, co przyszło później. Mecz skończył się wynikiem 4:1. Już w pierwszej połowie Legioniści strzelili trzy bramki pokazując Chojniczance, że Puchar Polski jest traktowany w Warszawie całkiem na poważnie. Były zatem efektowne gole, fajne szarże na bramkę, była furia Czerczesowa w obrębie pola trenerskiego, była krew i śliwa pod okiem, czerwona kartka, był doping Legionistów oraz stawili się przyjezdni. Żyć nie umierać! Więcej takich meczyków!

Dodatkowo zauważyłem, stewarda, który w pracy pił sobie Ballantine’s?

ochroniarz na Legii Ballantines

Być może popijał sobie, albo znalazł gdzieś butelczynę i czekał aż mecz się zakończy, kto wie? Na pewno stał w strefie, gdzie od chyba ponad roku nie zostały wymienione szyby w drzwiach. Pal licho estetykę, widocznie jesteśmy przyzwyczajeni do takich widoków ale mogą one być niebezpieczne. Może przyjść moment, kiedy dojdzie do przepychanek, do ucieczki i wtedy taka szyba jest bardzo niebezpieczna. Może również znaleźć się jakiś mądry Polak, który postanowi wyłamać kawałki i rzucać nimi w trybuny, czy na murawę:

wybite szyby w drzwiach na Legii

Często na meczach atmosfera jest na tyle gorąca, że ludzie rozbierają się i dopingują w euforii swojemu klubowi. Rozumiem oczywiście stronę kibiców Żylety. Ba! Sam wielokrotnie będąc na wyjeździe, czy na Żylecie, stosowałem się do komendy „Cała Legia Bez koszulek”. Przyznam, że odgrywałem tą rolę z niejaką dumą. Widać nie trzeba być kibicem z Żylety, by swoją euforię przedstawić właśnie w taki sposób:

kibic Legii VIP bez koszulki Legia Chojniczanka

Jeśli więc ktoś mi powie, że mecze w Polsce są nudne, to niech ogląda sobie dalej Barcelonę, która zawsze wygrywa i zawsze jest na pierwszym miejscu – to jest dla mnie nudne!

Legia i stadion przy Łazienkowskiej to miejsce gdzie można załatwić sprawy biznesowe, spotkać się z kumplami, zabrać kobietę lub rodzinę z zagranicy, pójść z dzieckiem i na pewno oraz obejrzeć fajny spektakl. Zawsze coś się dzieje , również zaliczam do udanych mecz 1/4 Pucharu Polski. Jeśli ktoś nie widział to polecam skrót meczu Legia Warszawa Chojniczanka Chojnice

panorama Legia Warszawa

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

Dodaj komentarz