Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Rozkład i zapowiedź 2 kolejki Ekstraklasy
formats

Rozkład i zapowiedź 2 kolejki Ekstraklasy

Published on 24 sierpnia 2012


Dopiero co zaleczyliśmy kaca po wczorajszym meczu a tu już startuje 2 kolejka naszej kochanej rodzimej super Ekstraklasy, która według fachowców zanotowała najlepszy start od dekady.

Faktycznie, bramek było co nie miara, ale to najwyżej świadczy o tym, że obrońcy co poniektórych drużyn powinni zastanowić się nad zmianą profesji.

W tym odcinku rozkładu i zapowiedzi nadchodzącej kolejki wracamy do formuły z poprzedniego sezonu, a wiec będziemy rozwodzić się jedynie nam meczami, które według nas będą nie tyko ciekawe choćby ze względów kibicowskich ale również będą prezentowały poziom wyższy od tego, który obecnie prezentuje np. nasz Mistrz Polski z Wrocławia.

Oto rozkład 2 kolejki Ekstraklasy sezonu 2012/13 i nasze subiektywne typy:

24.08.2012 18:00     Zagłębie Lubin  Piast Gliwice (1)

24.08.2012 20:30     Jagiellonia Białystok  Górnik Zabrze (1)

25.08.2012 13:30     Podbeskidzie Bielsko-Biała  Wisła Kraków (2)

25.08.2012 15:45     Widzew Łódź  Ruch Chorzów (1)

25.08.2012 18:00     Polonia Warszawa  Lech Poznań (2)

26.08.2012 14:30     Śląsk Wrocław  Korona Kielce (2)

26.08.2012 17:00     GKS Bełchatów  Legia Warszawa (2)

27.08.2012 18:30     Pogoń Szczecin  Lechia Gdańsk (1)

3 flaszki – 3 dobre mecze

Hmmmm co tu dużo mówić, powyższe zestawienie par nie zapowiada jakichś wielkich widowisk piłkarskich, nawet pomimo tego, że pierwsza kolejka tego sezonu tak dobrze wypadła. Przypadek i tyle. Jak widzicie w piątek niewiele będzie się działo, natomiast w sobotę najciekawszym spotkaniem powinno być starcie Polonii z Lechem. Obydwa zespoły wygrały swoje spotkania w 1 kolejce, ponadto okazało się, że Polonia pomimo, że ma nowego biedniejszego prezesa to wcale nie jest słabsza sportowo w porównaniu do czasów kiedy na k6 dzielił i rządził JW. W tym nieobliczalnym zespole wyróżniającą się postacią jest Wszołek, którego kartę zawodniczą ciągle posiada wspomniany ex prezes (przed meczem z Lechią życzył sobie za niego milion złotych). Natomiast Lech zrobił kilka dobrych transferów, w spotkaniu z Ruchem objawił się debiutant Grzegorz Gulasz (Gergo Loverencsics) asystując i strzelając jedną z bramek. Oczekuje więc utrzymania formy obydwu zespołów, a co za tym idzie wielu bramek, sytuacji i dobrego meczu, nad którym z pewnością się w ten weekend pochylę.

W niedzielę Legia! Na wyjeździe z Bełchatowem, bez wsparcia własnych kibiców. Może będziemy trochę zmęczeni po meczu z Rosenbergiem ale wydaje się, że słaby w tym roku Bełchatów nie będzie w stanie zagrozić bramce Kuciaka. W końcu Marcin Żewłaków odszedł do Korony. Jeżeli tylko naszym piłkarzom będzie się chciało grać tak jak w ostatnich meczach, możemy być spokojni o korzystny wynik.

W poniedziałek wszyscy Legioniści zapewne będą śledzić spotkanie naszych Braci, którzy zagrają małe derby Pomorza. Pogoń w pierwszym meczu zaskoczyła wszystkich, nawet samych siebie tak dobrą grą i co najważniejsze zabójczą skutecznością. Spisywany przeze mnie na straty Grzegorz Bonin, rzeczywiście odnalazł się w Szczecinie. Oby swoją formę utrzymał przez dłuższy czas, tak długo jak będzie to możliwe i co będzie przynosić pożądane efekty dla zespołu. Wierze więc, że Portowcy pokonają Lechię, która w tym sezonie ma bardzo słabą ofensywę. Jeżeli Lechiści myśleli zatrudniając Rasiaka, że da im gwarancje strzelenia przynajmniej 10 bramek w sezonie to mogą grubo się przeliczyć. Jedyna ich nadzieja w Traore, który miał wielki zapał do gry lecz niestety bez wsparcia całej drużyny nic wielkiego nie zdziała.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

Dodaj komentarz