Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Rozkład i zapowiedź 28 kolejki
formats

Rozkład i zapowiedź 28 kolejki

Published on 27 kwietnia 2012

Przed przedostatnia kolejka przed nami!

Majówka zapowiada nam się emocjonująco w tym roku.

Przecież 6 maja będziemy znać już Mistrza, a może i wcześniej.

 

Zestawienie par 28 kolejki i subiektywne typy:

 

27.04.2012 18:00 Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała (1)

27.04.2012 20:30 Lech Poznań – Polonia Warszawa (x)

28.04.2012 13:30 Widzew Łódź – Lechia Gdańsk (x)

28.04.2012 15:45 GKS Bełchatów – Korona Kielce (x)

28.04.2012 18:00 Ruch Chorzów – ŁKS Łódź (1)

29.04.2012 14:30 Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin (1)

29.04.2012 17:00 Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok (1)

30.04.2012 18:30 Wisła Kraków – Cracovia Kraków (1)

 

Jak widzicie czeka nas kilka fajnych spotkań. Pierwsze ze wspomnianych już w piątek. Lech (bez Rudnievsa) będzie grał z Polonią. Polonią, która gra nie tylko o wypłaty pensji ale również o pozostanie JW w klubie. Prezes postawił warunek, jak Polonia wygra 3 ostatnie mecze to zostanie a jak nie to opchnie ją jakiemuś frajerowi za zeta i zajmie się oficjalnie finansowaniem Lechii Gdańsk. Na prawdę nam przykro.

Po meczach sobotnich będziemy wiedzieć na czym stoimy. Gra Ruch i Śląsk, ale mam wielkie wątpliwości co do poziomu sportowego tych dwóch meczy. Zakładam jednak, że w tej kopaninie lepsi będą faworyci, a że Legia woli gonić niż uciekać… Tak czy inaczej pogoda w sobotę ma być przednia, więc chyba nie ma sensu się męczyć w domu przed TV, no chyba, że gdzieś w jakimś ogrodowym barze z transmisją C+.

Ale za to niedziela, niedziela będzie dla nas!

Nie było świętowania po pucharze. W środę przed dziewiątą Legioniści wrócili z Kielc autokarem, pojechali na Legie gdzie zaraz wsiedli do swoich aut i rozjechali się czym prędzej do domów. Nie ma czego fetować, nie ma co kalkulować. Trzeba wygrać 3 mecze, trzy finały. Jest piętnasty Puchar Polski, ma być dziesiąte Mistrzostwo Polski!

Nasi piłkarze w ramach przygotowań do meczu pyknęli sobie dziś wewnętrzny sparing bez udziału Wolskiego, Ljubo i Vrdoljaka. Tymczasem w Pogorzałkach gdzie trenują piłkarze Jagi, zjawili się kibice odpalając trochę piro i wspólnie krzycząc motywując swoich kopaczy. Ucięli sobie nawet mają pogawędkę z „Gianim” :

„Przyszliśmy, żeby powiedzieć, jak ważny jest dla nas mecz z Legią. Ważniejszego nie ma. Inni mają derby, jak np. w Krakowie, a my mamy spotkania z Legią. Piłkarze muszą walczyć na całego, dać z siebie wszystko od początku do końca. […] Legia nie może być mistrzem. Każdy inny, nawet Cracovia […]”

Hahaha! Widać, że mają spine chłopaki. Zapewne wykorzystają przysługujące im bilety na Ł3 i będziemy świadkami dobrego dopingu z ich strony. Mam też nadzieje, że będziemy świadkami również dobrego kibolskiego meczu, zakończonego wygraną Legii, np. takiego jak z Ruchem.

Na koniec jeszcze wspomnę o poniedziałkowych derbach Krakowa, na których na bank będzie gorąco, nie tylko z powodu zapowiadanej pogody. Krakusy bowiem już ostrzą maczety.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

Dodaj komentarz