Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Rozkład i zapowiedź 30 kolejki Ekstraklasy
formats

Rozkład i zapowiedź 30 kolejki Ekstraklasy

Published on 5 maja 2012

Ostatnia kolejka Ekstraklasy. Ostatnia choć teoretyczna, wręcz czysto matematyczna szansa na zdobycie mistrzostwa przez Legię. Legia musi zdać się na los, na nieprawdopodobny rozwój wydarzeń, ale przede wszystkim, musi wygrać spotkanie z Koroną Kielce. W ostatnich OŚMIU spotkaniach Legioniści wygrali jednak tylko raz i oznacza to tyle, że już parę tygodni wcześniej mogli zapewnić sobie tytuł Mistrza Polski.

W dniu jutrzejszym o godzinie 17:00 rozpoczną się wszystkie spotkania, a cała Polska będzie głównie śledzić wyniki w Krakowie, Chorzowie, Łodzi i może w Warszawie…

Podbeskidzie Bielsko Biała – Polonia Warszawa (x)

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze (1)

Legia Warszawa – Korona Kielce (1)

GKS Bełchatów – Cracovia Kraków (1)

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław (1)

Ruch Chorzów – Lechia Gdańsk (x)

Jagiellonia Białystok – ŁKS Łódź (1)

Widziew Łódź  – Lech Poznań (1)

Wcześniejsza kolejka Ekstraklasy wyłoniła trzy nowe zespoły, które na pewno będą reprezentowały Polskę w pucharach europejskich. Śląsk, Ruch i Lech albo zajmą trzy pierwsze miejsca w Ekstraklasie, albo jedna z nich spadnie na miejsce czwarte. W takim przypadku jedna z nich na pewno będzie miała przed sobą Legię, która pucharowe miejsce wywalczone w lidze przekaże właśnie czwartemu zespołowi Ekstraklasy, ze względu na wygrany wcześniej Puchar Polski.

Śląsk Wrocław rozdaje karty, to od niego wszystko zależy. Jego gra również pozostawia wiele do życzenia, jednak wobec faktu, że Michał Probierz odsunął po ostatnim meczu z Górnikiem 4 podstawowych piłkarzy (za brak zaangażowania), Śląsk będzie miał nieco ułatwione zadanie. Do tego dochodzi kwestia kibiców obu zaprzyjaźnionych klubów. Wiślacy popierający odpuszczenie meczu Śląskowi mentalnie są sprzedajnymi piłkarzykami, z tą różnicą, że nie mieli dość talentu by mecze sprzedawać na boisku, więc robią to na trybunach.

Abstrahując od podłożenia się przez Wisłę Śląskowi, najłatwiejsze spotkanie z czterech pretendentów do mistrzostwa, ma chyba Ruch Chorzów. Ich rywal wygraną z Legią zapewnił sobie utrzymanie i po długiej podróży z Pomorza na Śląsk może fizycznie odczuć skutki wydarzeń z ostatnich dni.

Lech jedzie zagrać na najgorszej murawie w Polsce. W Widzewie są tak duże problemy finansowe, że oszczędzają tam nawet na podlewaniu boiska. Wiadomo już, że w przyszłym sezonie czeka ich rewolucja, wielu z piłkarzy odejdzie i zespół ten będzie głównym pretendentem do spadku. Lech zna uroki gry na kartoflisku, jednak nie zmienia to faktu, ze właśnie boisko wpłynie kluczowo na wynik tego spotkania.

Korona, która po bardzo dobrym sezonie i przegranej w meczu z Widzewem straciła szansę nawet na puchary, jest mocno podrażniona. Tam też piłkarze plują sobie w brody, bo byli tak blisko ukończenia Ligii chociażby na pudle. Piłkarze Korony znani z ostrej gry oraz wysokiego pressingu, gwarantują emocje na Łazienkowskiej, zwłaszcza że w poprzednim sezonie meczu pomiędzy tymi drużynami nie było dane zobaczyć ani Legionistom ani Kielczanom, z powodu zamknięcia stadionu przez wojewodę mazowieckiego.

Mam nadzieję, że we wszystkich meczach ostatniej kolejki nikt nikomu nie odpuści. Będzie walka do samego końca i będziemy świadkami wydarzeń, których nikt nie mógł przewidzieć. Tak jak cały sezon 2011/2012, tak ostatnia kolejka będzie po prostu zaskakująca i wszyscy będziemy aż kipieć z emocji.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

Dodaj komentarz