Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Super Puchar 2015 czyli Legia wykoleiła się przed sezonem
formats

Super Puchar 2015 czyli Legia wykoleiła się przed sezonem

Published on 14 lipca 2015

Przegrana Legii w Super Pucharze Polski 3-1 to zły prognostyk na nowy sezon. Cieszę się, że spotkaliśmy się ze znajomymi i wspólnie oglądaliśmy ten koszmarny spektakl w wykonaniu Legi. Cieszę się, że mogłem upoić się alkoholem bo normalnie nie dało się tego oglądać. Z tego co pamiętam, to tylko 3-4 minuty Legionistów wyglądało poprawnie, był to czas tuż po pierwszej bramce Lechitów. Legioniści mieli przez te parę minut fajny pomysł na grę, chciało im się i wyglądało to tak jak powinno. Niestety była to krótka chwila. Nie wiem czemu trwało to tak krótko, może piłkarze mają zakaz grania takiej piłki? Mają zadania i cele na boisku ćwiczone przez Trenera i nic poza tymi celami nie mają więcej robić?

Wydaje mi się, że Legia nie ma polotu, nie umie się bronić a tym bardziej atakować. Lech Poznań nie będzie się bał Legionistów w nowym sezonie, tak samo Jagiellonia, Lechia Gdański, oraz wiele innych zespołów, dla której mecze przy Łazienkowskiej nie będą już polem bitwy a miejscem, w którym można ugrać punkt czy nawet trzy.

Jeśli Legioniści nie zaczną w Ekstraklasie miażdżyć przeciwników wszyscy będą się śmiali. Nie można grać zachowawczo i liczyć, że coś wpadnie, a taką taktykę widzę teraz.

Miał być rewanż za Mistrza Polski, a była totalna porażka. Jedyny gol Legionistów w doliczonym czasie strzelony plecami przez Michała Żyro to podsumowanie całej mocy strzeleckiej Legii Warszawa. Wszystkie ataki rozbijane są pod polem karnym a cała gra opiera się na lataniu od pola karnego do pola karnego z przewagą obrony i podań piłki w obwodzie.

Gdzie ta sportowa złość? Gdzie te obietnice? Gdzie te przygotowania? Co ze wzmocnieniami? Gdzie ta Legia Warszawa?

Nie było nic i wygląda to tak jak by miało nic nie być.

Klub przygotowuje się na stulecie. W mediach jest głośno, PR jak najbardziej na wysokim poziomie, nowe świetne koszulki, piękne billboardy i tyle. Reszta nie działa. Koszulek nie można zamówić, bo rzekomo firma robiąca nadruki się spóźniła. Sklep kibica nie działał bo miał remont, Legioniści podchodzą do Super Pucharu jak do sparingu fatalnie.

Gotowi do Walki

Kto jest gotowy do walki? Chyba tylko część prawdziwych kibiców. Hasło brzmi dumnie, kibice wierzyli, trudno im teraz będzie zaufać, jak dostali mocnego kosza.

Nie ma się co dziwić że na trzy dni przed meczem w Lidze Europy sprzedanych jest parę tysięcy biletów. Niestety Legia to już nie Mistrz Polski, nie grają w niej gwiazdy Europy, bilety na stadion mimo, że coraz tańsze i z ciekawymi promocjami nie będą się sprzedawały. Brakuje jeszcze by Żyleta obraziła się na piłkarzy i zrobiła protest tak jak to miało miejsce w Pucharze Polski. Wtedy byłoby arcyciekawie i wtedy dowiedzielibyśmy się ile z prawdziwych kibiców przychodzi dla Legii a ile bo tylko im się wydaje że są Legionistami.

Wydaje się, że przed nami sezon, w którym Legia powinna w każdym aspekcie wygrywać z innymi zespołami. Takie wrażenie mamy w Warszawie, jednak w innych miastach jest inaczej. Przydałoby się niektórym wyjechać poza Warszawę i spojrzeć z innej perspektywy. Sezon będzie ciężki i trudny dla kibiców przyzwyczajonych do zwycięstw.

Czy wygrywasz, czy nie…
Ja i tak kocham Cię…
W moim sercu Legia!
I na dobre i na złe!

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

2 komentarze

  1. Doskonały start Legii w meczu ze Śląskiem jest zaskoczeniem dla każdego, kto widział mecz o Superpuchar z Lechem Poznań. Tym lepiej będzie się obserwowało rywalizację naszej Legii z Lechem i kto wie kim (Jagą? Wisłą?) o Mistrzostwo Polski, które w tym roku może być trudne do zdobycia. https://sporticos.com/pl-pl/3-t-mobile-ekstraklasa/11-legia-warszawa

Dodaj komentarz