Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Tabela i Terminarz Grupy L Liga Europy 2014/2015 Legia Warszawa
formats

Tabela i Terminarz Grupy L Liga Europy 2014/2015 Legia Warszawa

Published on 3 października 2014

W tym roku nie ma takiego wstydu jak w zeszłym. Po dwóch meczach możemy cieszyć się ze świetnych wyników i pierwszego miejsca w Tabeli w grupie L Ligi Europy. Co prawda gra Legionistów podobała mi się w zeszłym roku, niestety nie obfitowała w bramki, chyba, że te stracone. W tym sezonie na razie nie traci, ale w ostatnim meczu z Trabzonsporem mogła i to sporo…

Cieszę się zatem z pierwszego miejsca w tabeli i mam nadzieję, że będzie tak do końca.

Tabela Grupy L Liga Europy 2014/2015 Legia Warszawa

Tabela Grupy L Liga Europy 2014/2015 Legia Warszawa

Jest szansa. Kiedy, jak nie w tym roku? Stadion Narodowy w Warszawie czeka właśnie na Legionistów.

Nie będzie jednak łatwo. Chłopaki często popadają w hurra optymizm, grają słabiej kiedy są faworytem w spotkaniu, albo mają zagrać mecz, który teoretycznie powinni bez problemu wygrać. Rozumiem zmęczenie, szał zwycięstw, potknięcia, ale jest ponoć szeroka kadra no i możliwość wykonania trzech zmian w trakcie jednego meczu.

Następne dwa mecze Legioniści mają zagrać z Metalistem Charków:

Terminarz Grupy L Liga Europy Legia Warszawa 2014/2015

Terminarz Grupy L Liga Europy Legia Warszawa 2014/2015

Wydaje się zatem, że z najsłabszym zespołem Legia sobie powinna dać radę. Ale po meczu z Trabzonsporem mam pewne obawy. Po pierwsze nie było tam gry Legii. Była rozpaczliwa obrona i jeden przebłysk Michała Kucharczyka, który ustalił wynik meczu. Po drugie Legioniści nałapali sporo żółtych kartek. Wg. statystyk portalu UEFA.com najczęściej faulującymi zawodnikami we wszystkich grupach są właśnie Legioniści. 11 fauli spowodowali odpowiednio Michał Żyro i Ondrej Duda z czego Michał Żyro prowadzi również w ilości żółtych kartek. Dodatkowo Michał Kucharczyk królem spalonych – offsides.

Legia gra siłowo, tak jak jest nauczona i przyzwyczajona w Ekstraklasie. Oby starczyło zawodnikom zdrowia, siły no i kartki nie namieszały w spotkaniach, które będą decydowały o pozycji w tabeli. Trzeba pamiętać, że przeciwnicy w Grupie L nie są byle jakimi zespołami. Wg. Rankingu UEFA z 03 Października 2014r. FC Metalist Kharkiv jest na 40 miejscu i powinien być to najsilniejszy zespół. Trabzonspor AŞ jest na miejscu 60, a Legia Warszawa na 100. Tylko KSC Lokeren OV jest na 192.

Zostały jeszcze cztery mecze w grupie L. Ponoć najgorsze za nami. Zobaczymy. Trzymam kciuki i życzę sobie oraz innym by Legia Warszawa trafiła do fazy pucharowej Ligi Europy. Oczywiście wyszła z grupy z pierwszego miejsca, miała pierwsze miejsce w Ekstraklasie, no i pokonywała wszystkich w Pucharze Polski.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

Dodaj komentarz