Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Trzy kroki do Mistrzostwa czyli Legia i Lech na musiku
formats

Trzy kroki do Mistrzostwa czyli Legia i Lech na musiku

Published on 2 czerwca 2015

Mamy przed sobą dwa ostatnie mecze. Zatem powinny być dwa kroki do Mistrza. Niestety jest jeszcze jeden, niezależny od Legii Warszawa. Ten krok musi wykonać Lech Poznań. Jeśli nie przegra lub nie zremisuje, to Legioniści nie mają szans. Niby łatwo mówić. Niby nie ma łatwych zespołów w grupie mistrzowskiej, więc każdy może przegrać, zremisować, czy zwyciężyć. Lech zagra jeszcze z Górnikiem oraz ostatni mecz z Wisłą. Legia zagra z Lechią i Górnikiem. Poznaniacy teoretycznie powinni sobie poradzić z Górnikiem i w najgorszym wypadku zremisować z Wisłą.

Jak będzie? Będziemy się modlić. Legia gra z Lechią Gdańsk na wyjeździe, z którą w tym sezonie dwukrotnie przegrała. Nie będzie łatwo. Gdańsk pewnie odpowiednio przywita Warszawę, Mistrza Polski u siebie. To pewnie będzie kluczowy mecz dla Legii, o który bardzo się obawiam.

Ostatnie mecze Legii to zwycięstwa jednobramkowe, wypocone, wymęczone, szczęśliwe i fartowne. Słynny mecz z Jagiellonią i karny w 98 minucie meczu to przykład nieporadności Legionistów w ostatnich kolejkach. To moment, w którym przestałem wierzyć. Pogodziłem się z tym, że zespół z największą liczbą wygranych, strzelonych bramek, prawie najmniejszą liczbą straconych nie potrafi dojść do sytuacji bramkowych.

Legia i Lech są na musiku. Oba zespoły muszą. Legia by być mistrzem musi wygrać dwa spotkania, i liczyć choćby na remis Lecha. Trzy kroki i wszystkie bardzo ważne.

Zobaczymy kto wytrzyma nerwy. Czy Legioniści przełamią się i w końcu pokażą w końcówce jak gra Mistrz Polski, czy zespoły będą grały pod Legię lub Lecha, czy Lech wytrzyma napięcie w końcówce.

Wierzę w Mistrza Polski. Liczę na remis Lecha z Wisłą i wygrane Legii z Lechią i Górnikiem.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

Dodaj komentarz