Facebook Gplus RSS
Home Blog o Legii Upragniony Mistrz Polski 2012/13. Czyli Legia Warszawa najlepsza w Polsce jest!
formats

Upragniony Mistrz Polski 2012/13. Czyli Legia Warszawa najlepsza w Polsce jest!

Published on 28 maja 2013

Jakoś tak dziwnie, trochę bez wyrazu. Bez szaleństwa czy szału. Po prostu Legia Warszawa została Mistrzem Polski. Trochę szkoda, że nie po świetnej walce i zwycięstwie na boisku, ale czy to ważne? Nie wierzyłem aż do soboty, kiedy Lech Poznań, niby kandydat na mistrza przerżnął z ostatnim zespołem w Ekstraklasie. Wstyd Lechici, wstyd, ale nie o Was tutaj, Wam już dziękujemy.

10 tytułów mistrzowskich Legii Warszawa

autor nieznany

Legia Warszawa po raz dziewiąty Mistrzem Polski!!!. Ale to przecież bardzo mało, jak na tyle lat funkcjonowania Legii. Za trzy lata Klub Legia Warszawa będzie stulatkiem, więc przydałoby się do tego czasu rokrocznie powtarzać ten sukces. Oczywiście są to pragnienia, czy może marzenia. Niektórzy wciąż wspominają odebranie Legii Mistrza Polski i sądzą, że tytułów powinno być dziesięć. 20 czerwca 1993 roku Legia wygrała z Wisłą Kraków 0-6 i powinna być Mistrzem Polski. Ponoć mecz był sprzedany i niestety odebrano Legii tytuł. Więcej o tej sprawie można przeczytać na Legionisci.com. Uważam, że trzeba zostawić to historii, bo nikomu nie jest potrzebny szemrany tytuł.

Legia musi się liczyć w kraju i zacząć interesować się zagranicznymi rozgrywkami. Musi patrzeć w przyszłość i rozwijać się. W tej chwili nie widzę Legii w Lidze Mistrzów, zostało jeszcze w zespole parę zawodników, którzy powinni przejść na emeryturę, czy zmienić zawód. Trzymanie piłkarzy z kontuzją na ławce rezerwowych nie jest dobre dla całego zespołu. Legioniści muszą otrzymać nową, młodą, świeżą krew. Na gwiazdy jesteśmy za słabą ligą, również za biedną. Zatem możemy wyłącznie posiłkować się młodym energicznym zespołem potrafiącym grać 120% normy w każdym meczu. No i zostały jeszcze wypożyczenia z Fluminense… Zobaczymy jak to z nimi będzie, szkoda mi naszych młodych chłopaków, którzy powinni grać w pierwszym zespole.

Pojawiły się w sieci ciekawe fotki prasy, upamiętniające zdobycie Mistrzostwa Polski przez Legię. Ciekawe ile osób kupiło w tym roku gazetki i będzie trzymało je jako pamiątkę. Na poniższym zdjęciu nagłówek Przeglądu Sportowego mówi: W stolicy ogromna radość. Najlepsi kibice w Polsce maja wreszcie najlepszy zespół. Zatem jak najbardziej słowa na czasie, nic dodać, nic ująć. Dalej ciekawostka: Z ligi spadły drużyny Śląska Wrocław i Stomilu Olsztyn, ich miejsca w sezonie 2002/2003 zajmą: Lech Poznań i Orlen Płock.

Przegląd Sportowy z 2002r

Znalezione na FB: Legionistki

Legia zawsze dumnie grała w Pierwszej Lidze, którą później przemianowano na Ekstraklasę, zatem obce są nam takie tematy. Ciekawą fotkę również wrzuciły na FanPage Legionistki. Pierwsza strona Życia Warszawy czyli LEGIA MISTRZÓW, piękny tytuł i piękne czasy. Trener Dariusz Wdowczyk, najlepszy piłkarz w rundzie wiosennej Brazylijczyk Edson, Łukasz Surma, Burkhardt, Vuković a nawet gdzieś tam pojawiają mi się informacje o wypożyczeniu zawodnika Bordeaux, Mamadou Blade. Piękne chwile.

Legia Mistrzów 2006 Życie Warszawy

Znalezione na FB: Legionistki

Miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli na następnego mistrza czekać ponowne siedem lat. Mogłaby rozpocząć się era dominacji i panowania Legii w Ekstraklasie. Bo nie od dziś wiadomo, że Legia to potęga od niepamiętnych czasów:

Memy Legia Warszawa

Niestety Legia Warszawa przypomina mi trochę chimeryczny twór, wyjęty z autoklawu. Takie coś, co jest w stanie jednego dnia grać fenomenalnie, z polotem, błyskawicznie przechodzić z obrony do ataku, tworząc sporą ilość akcji. Wtedy cieszy niemiłosiernie i tworzy obraz super mocnego zespołu, świetnie rozumiejącego się. Innego dnia Legia męczy się strasznie z byle jakim przeciwnikiem, który jest  teoretycznie do zmiażdżenia. Wtedy odpycha, nuży i denerwuje, a wręcz zniechęca do siebie. Oczywiście wszystko powolutku idzie w odpowiednim kierunku, ale wciąż nie wygląda to dobrze. Dlatego bardzo dobrze, że trener Jan Urban zostaje dalej.

Legia Memy Paulo Coelho

Znaleziono na Memy.pl

Cieszę się, że Legia Warszawa jest Mistrzem Polski, ustrzeliła dublet i w końcu odczarowała nowy stadion na który nie przychodzą wyłącznie kibice. Ale różnego rodzaju gwiazdy. Wie o tym Paulo Coelho, który promuje nowe hasło Legia Pany. Wiedzą również inni celebryci lubiący zajrzeć na stadion. Olivier Janiak, Maryla Rodowicz, Muniek Staszczyk i wielu innych. Łazienkowska coraz częściej jest miejscem spotkań dla ludzi a nie tylko spotkaniem sportowym. Szkoda, że nie można kupić piwka bo zapewne stadion często byłby pełny.

Zobaczymy co przyszły sezon przyniesie. Wiele osób na pewno nie spodziewało się takiego cudnego zakończenia, czyli zdobycia Mistrza na dwie kolejki przed końcem sezonu. Wielu również do dziś nie wierzy i pluje dalej na Legię sądząc, że nie jest to klub, który powinien reprezentować Polskę za granicą. Zatem kto powinien jak nie Legia? Wystarczy sprawdzić tabelę ekstraklasy 2012/2013 by zobaczyć jak mocno Legioniści różnią się od innych zespołów.

Legia Warszawa od samego początku była przymierzana do Mistrza Polski, z czego cała Polska miała wielki ubaw i przy każdym potknięciu wymyślała przeróżne warianty jak to się skończy. Oczywiście mając na uwadze poprzedni sezon wszystko mogło się zdarzyć. Mimo to Legioniści przez cały okres wytrzymywali presję i choć raz gorzej, raz lepiej, to jednak potrafili sobie poradzić utrzymując od siódmej kolejki pierwsze miejsce. Za co im można tylko podziękować.

Na koniec jeszcze bardzo fajny wrzut Panów z WFS, który wygląda tak dobrze, że wydaje się, że jest to fake:

Mistrz Polski 2013 WFS

Fotka z WFS

 

Oraz nowa praca na murze w Żyrardowie:

Mural Legia Warszawa Mistrz Polski 2012/13 Żyrardów

znalezione na FB: Legia – Żyrardów

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn

2 komentarze

  1. Mamy MP a zachowujemy się jak zwykle czyli robimy wyprzedaż. Jest decyzja o sprzedaży naszego najlepszego obrońcy – Jędrzejczyka, za 2 mln Euro do rosyjskiego klubu, w którym zarobi 6x więcej niż obecnie w Legii. Jeszcze chwile temu Jędza ogłaszał, że w odejdzie dopiero po Lidze Mistrzów, ale jak widać, kasa kasa kasa mąci w głowie na tyle, że w dupie się ma Legie, nie w sercu.

    • grawion

      No niestety. Trochę szkoda Jędrzejczyka bo rzeczywiście w ostatnim czasie grał bardzo dobrze. Nie wiem na ile było to spowodowane grą dla obserwujących go osób a na ile grał dla Legii by zdobyła Mistrza Polski. Nie ważne. Znajdzie się ktoś na jego miejsce ;-).
      Fajnie, że Legia zdobyła dublet i fajnie, że rozwija się. Zobaczymy kto wskoczy na jego miejsce. Karuzela transferowa, czy raczej plotkarska zaczyna się kręcić.

Dodaj komentarz